. carrefour


Opublikowano: 2018-01-11

Wyjątkowe Spotkanie Noworoczne w Solnym MieścieSerdecznie zapraszamy na wspaniałą ucztę muzyczną - Koncert Noworoczny pod hasłem „Świat bez przemocy”, który odbędzie się 13 stycznia 2018 r. o godz. 17.30 w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce.


O godz. 17.30 w świąteczno-noworoczny klimat wprowadzi zebranych Orkiestra Dęta Szkół Muzycznych I stopnia z Wieliczki i Gdowa.

Natomiast, o godz. 18.00 usłyszymy wypowiedzi młodych ludzi w czterech językach świata, nawiązujące do Orędzia Papieża Franciszka na 50. Światowy Dzień Pokoju 2017 r. Zaraz potem wystąpią wysokiej klasy artyści: Katarzyna Oleś – Blacha (sopran koloraturowy), Tomasz Kuk (tenor) oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.


Katarzyna Oleś – Blacha jest mieszkanką wielickiej ziemi i laureatką Nagrody Kulturalnej Burmistrza Wieliczki. To również laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali. Jest solistką Opery Krakowskiej, gdzie debiutowała w 2001 r. partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” Mozarta. Rolę tę wykonywała wielokrotnie w różnych teatrach i realizacjach. Artystka ma w swoim bogatym dorobku ponad 30 pierwszoplanowych ról operowych i operetkowych, które prezentowała w 50 różnych realizacjach premierowych, festiwalowych oraz repertuarowych wielu teatrów operowych w Polsce i zagranicą. Z zespołami Opery Nova w Bydgoszczy, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Teatru Muzycznego w Lublinie, Opery Krakowskiej, Opery na Zamku w Szczecinie. Odbyła kilka tournée po Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii i Norwegii.

Tomasz Kuk ma na swym koncie wiele prestiżowych koncertów oratoryjnych i estradowych.

Na stałe związany jest z Operą Krakowską. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie. Często występuje gościnnie na zagranicznych scenach operowych, m.in w Japonii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej powstała w 2003 r. i jest obecnie najmłodszą w kraju profesjonalną orkiestrą symfoniczną. Tworzą ją pasjonaci - najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich uniwersytetów muzycznych, takich jakAkademia Muzyczna w Krakowie, w Stuttgarcie, czy w Brukseli. Zespół gościł na słynnych scenach koncertowych Europy i świata, m.in. we Frankfurcie, w Pekinie, w Stambule czy Berlinie. Regularnie występuje na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena Warszawie, Festiwalu Muzyki Polskiej w Moskwie, Last Night of the Proms in Cracow oraz Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.


    

IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando