.
dacia

dacia

partnerrtv

Opublikowano: 2018-01-11

Wyjątkowe Spotkanie Noworoczne w Solnym MieścieSerdecznie zapraszamy na wspaniałą ucztę muzyczną - Koncert Noworoczny pod hasłem „Świat bez przemocy”, który odbędzie się 13 stycznia 2018 r. o godz. 17.30 w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce.


O godz. 17.30 w świąteczno-noworoczny klimat wprowadzi zebranych Orkiestra Dęta Szkół Muzycznych I stopnia z Wieliczki i Gdowa.

Natomiast, o godz. 18.00 usłyszymy wypowiedzi młodych ludzi w czterech językach świata, nawiązujące do Orędzia Papieża Franciszka na 50. Światowy Dzień Pokoju 2017 r. Zaraz potem wystąpią wysokiej klasy artyści: Katarzyna Oleś – Blacha (sopran koloraturowy), Tomasz Kuk (tenor) oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.


Katarzyna Oleś – Blacha jest mieszkanką wielickiej ziemi i laureatką Nagrody Kulturalnej Burmistrza Wieliczki. To również laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali. Jest solistką Opery Krakowskiej, gdzie debiutowała w 2001 r. partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” Mozarta. Rolę tę wykonywała wielokrotnie w różnych teatrach i realizacjach. Artystka ma w swoim bogatym dorobku ponad 30 pierwszoplanowych ról operowych i operetkowych, które prezentowała w 50 różnych realizacjach premierowych, festiwalowych oraz repertuarowych wielu teatrów operowych w Polsce i zagranicą. Z zespołami Opery Nova w Bydgoszczy, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Teatru Muzycznego w Lublinie, Opery Krakowskiej, Opery na Zamku w Szczecinie. Odbyła kilka tournée po Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii i Norwegii.

Tomasz Kuk ma na swym koncie wiele prestiżowych koncertów oratoryjnych i estradowych.

Na stałe związany jest z Operą Krakowską. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie. Często występuje gościnnie na zagranicznych scenach operowych, m.in w Japonii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej powstała w 2003 r. i jest obecnie najmłodszą w kraju profesjonalną orkiestrą symfoniczną. Tworzą ją pasjonaci - najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich uniwersytetów muzycznych, takich jakAkademia Muzyczna w Krakowie, w Stuttgarcie, czy w Brukseli. Zespół gościł na słynnych scenach koncertowych Europy i świata, m.in. we Frankfurcie, w Pekinie, w Stambule czy Berlinie. Regularnie występuje na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena Warszawie, Festiwalu Muzyki Polskiej w Moskwie, Last Night of the Proms in Cracow oraz Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.


 
   
Królewski Bal 2018  
Data: 3 lutego 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Królewski Bal, który odbędzie się 3 lutego (sobota) 2018roku w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym SOLNE MIASTO w Wieliczce.
Królewski Bal 2018
7R Solna Wieliczka - Joker Świecie  
Data: 14 stycznia 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na pierwszy mecz w tym roku naszej drużyny 7R Solna Wieliczka, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 stycznia o godzinie 17:00 w hali Solnego Miasta. Wstęp wolny!
7R Solna Wieliczka - Joker Świecie