bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2020-07-30

Wymiana rurociągówW II i III kwartale br. kopalnia kontynuuje wymianę rurociągów solankowych. Działania realizowane są w ramach modernizacji infrastruktury technicznej układu głównego odwadniania.


Demontaż rur ze stali

Obecnie prace prowadzone są w podłużni Biliński na poz. VIII. Polegają na demontażu drugiej nitki stalowego rurociągu tłocznego DN200 wód solankowych na „Bilińskim” od podszybia szybu Kościuszko na poziomie VIII do poprzeczni Biliński 3 w rejon wejścia do komory pompowni głównej.

Rurociąg zabudowany w obecnej instalacji to rurociąg stalowy, wykonany z rury przewodowej bez szwu Ø219,1 x 10 R35. Stan techniczny rurociągu nie pozwalał na dalszą bezawaryjną eksploatację, a co za tym idzie nie zapewniał odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przewidzianego dla układu głównego odwodnienia kopalni. Z tego też powodu w II i III kwartale 2020 roku zaplanowana została zabudowa i odbiór nowego rurociągu.

Niezawodne tworzywo sztuczne

Nowy rurociąg wraz ze wszystkimi kształtkami zostanie wykonany z nowoczesnych odpornych na korozję tworzyw sztucznych, czyli rur z laminatu poliestrowo-szklanego z wewnętrzną wykładziną (GRP/W) o średnicy DN200 i ciśnieniu nominalnym PN63.Zakończenie tych prac, rozpoczętych w poprzednim roku, przyczyni się w znacznym stopniu do podniesienia poziomu bezpieczeństwa i niezawodności pracy całego układu.

Po zakończeniu inwestycji zdecydowana większość rurociągów głównego odwadniania na poziomie VIII na trasie: zbiorniki solankowe – pompownia główna – podszybie szybu Kościuszko będzie wykonana z materiałów sztucznych odpornych na korozję i niezawodnych w eksploatacji. Działania te realizuje Oddział Ruchu Mechanicznego Szybów i Urządzeń Dołowych Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.

Tekst: K. Rozwadowski,
zdjęcia: R. Tatomir/ archiwum Kopalni Soli „Wieliczka”

Wymiana rurociągów - zobacz zdjęcia   Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016