. carrefour


Opublikowano: 2010-11-23

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Wielickiego


Osiem powiatowych mandatów dla Platformy Obywatelskiej, osiem dla Prawa i Sprawiedliwości, cztery mandaty dla Przyjaznego Powiatu oraz trzy mandaty dla KWW Ponad Podziałami. W taki właśnie sposób na kolejne cztery lata zostaną rozłożone siły w Radzie Powiatu Wielickiego.

 Powiatowe Mandaty z PiS zdobyli:
- Jacek Juszkiewicz
- Henryk Gawor
- Adam Marek Panuś
- Małgorzata Półtorak
- Marek Burda
- Stanisław Kyrc
- Roman Wcisło
- Jan Kot

Powiatowe mandaty z PO zdobyli:
- Zbigniew Fic
- Józef Duda
- Anna Rachwalik
- Ewa Ptasznik
- Małgorzata Dymek
- Marcin Matuszyk
- Tadeusz Feret
- Jakub Paluch

Powiatowe mandaty z Przyjaznego Powiatu zdobyli:
- Mirosław Mrozowski
- Andrzej Masny
- Beata Kukla
- Wiesław Bobowski

Powiatowe mandaty z ugrupowania Ponad Podziałami zdobyli:
- Lech Pankiewicz
- Adam Kociołek
- Paweł Janus

Biorąc pod uwagę fakt iż Henryk Gawor (PiS) został wybrany na wójta Biskupic zrezygnuje on z pracy w Radzie Powiatu Wielickiego, a na jego miejsce wejdzie najprawdopodobniej Henryk Kowal. Wstępnie możemy się też spodziewać, że starostą wielickim w nowej kadencji 2010-2014 będzie nadal Jacek Juszkiewicz (PiS), a jego zastępcą Mirosław Mrozowski z Przyjaznego Powiatu. W sumie rozdano 23 powiatowe mandaty, za przegranego można uznać ugrupowanie Przyjazny Powiat ponieważ w poprzednich latach zdobyli oni 8 mandatów natomiast tym razem o połowę mniej. Jeśli w nowo wybranym samorządzie naszego powiatu utrzyma się koalicja Prawa i Sprawiedliwości z ugrupowaniem Przyjazny Powiat (w sumie 12 radnych), a Platforma Obywatelska połączy swoje siły z grupą Ponad Podziałami to opozycja będzie o wiele silniejsza niż w latach poprzednich, ponieważ rozporządzać będzie 11 głosami.

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych