.
Opublikowano: 2019-06-24

Wypadek śmiertelny w Gdowie. Nie żyje 14-latek.W niedzielę 23 czerwca około godziny 16:00 doszło w Gdowie do tragicznego wypadku drogowego w którym zginął 14-letni chłopiec.


Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 967 w miejscowości Gdów. Jak poinformował nas asp. szt. Piotr Michniak z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce - 14-latek jadąc motorowerem w kierunku Łapczycy po remontowanym odcinku drogi, nagle zjechał na lewy pas i uderzył w przyczepę kempingową ciągniętą przez samochód osobowy. Mimo podjętej reanimacji chłopca nie udało się uratować. Jak się okazało nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowana motorowerem. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią