.
Opublikowano: 2019-05-15

Wypadek śmiertelny w Sułkowie. Samochód osobowy zderzył się czołowo z TIR-em.Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Sułków na drodze wojewódzkiej nr 964. W wyniku wypadku zginął 64-letni mężczyzna.


Do zdarzenia doszło dzisiaj tj. 15 maja 2019 roku około godz. 6.20. Na łuku drogi samochód osobowy marki Fiat, zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka pojazdem ciężarowym marki Renault. Kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu. Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Na miejscu obecny był prokurator, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Policjanci będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy zachowanie ostrożności na drodze. Niekorzystne warunki atmosferyczne i nadmierna prędkość mogą przyczyniać się do powstawania wypadków i kolizji.

KPP w Wieliczce   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią