.
Opublikowano: 2012-07-15

Wypadek w Koźmicach Wielkich i akcja „Bezpieczne Wakacje 2012”


W środę /11.07.12r./ około godz. 15:30 w Koźmicach Wielkich kierujący fiatem /22 lata/ prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze a następnie uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Kierujący oraz jego pasażerka /28 lat/ z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 „Bezpieczne Wakacje 2012”

Od dnia 29.06.2012 roku do 02.09.2012 roku realizowane będą działania „Bezpieczne Wakacje 2012”. W ramach tych działań wzmożone zostaną kontrole uczestników ruchu drogowego pod kątem stanu trzeźwości, stanu technicznego i wyposażenia pojazdów, prawidłowego oznakowania i wyposażenia autobusów przewożących dzieci i młodzież, niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych i atmosferycznych, nieprawidłowego wyprzedzania, używania oświetlenia zewnętrznego niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Policjanci będą prowadzić działania profilaktyczno-edukacyjne z dziećmi i młodzieżą , a także z rodzicami i opiekunami. W ramach tych działań omawiane będą tematy z zakresu: bezpieczeństwa w podróży, zasad bezpiecznego korzystania z internetu, zagrożeń związanych z narkomanią, alkoholizmem, a także ucieczkami z domu i innymi zjawiskami patologicznymi. Prowadzone będą kontrole punktów sprzedaży napojów alkoholowych pod kątem dostępu do niego osób, które nie ukończyły 18 roku życia. W ramach wakacyjnych działań przeprowadzane będą rutynowe kontrole akwenów wodnych w celu ujawniania osób / szczególnie nieletnich / kąpiących się w niedozwolonych miejscach. W ramach wakacyjnych działań istnieje możliwość sprawdzenia stanu technicznego  i wyposażenia autokaru oraz stanu trzeźwości kierowcy przed wyjazdem na letni wypoczynek. Kontrolę należy zgłosić z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem pod nr 12 289-12 40 lub 12 289-12 11. W przypadku jakichkolwiek naruszeń przepisów prawa ewentualne uwagi proszę kierować do oficera dyżurnego tutejszej jednostki pod nr tel. 997, 112 oraz 12 289-12-11.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce