.


leroy merlin

festiwal

kabaret

Opublikowano: 2020-06-21

Wyprawa do świata baśniGłęboko pod ziemią, z dala od codzienności rozpościera się niezwykła kraina - Solilandia. Bajkowy świat zamieszkują soliludki, smoki zwane soloniami, skrzydlate pukawki, można też natknąć się na groźnego solizaura. Nad wszystkimi czuwa Skarbnik – władca potężny i sprawiedliwy, który szczególnie chętnie gości w Solilandii najmłodszych turystów. Rodzinne zwiedzanie Solilandii odbywa się w soboty i niedziele o godzinie 11.20. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.


Na Trasie Turystycznej znajduje się wiele dowodów na to, że w istocie jest ona częścią baśni. Tu fragment murów Solilandii, tam zaś brama do krainy soliludków – dziś już nieużywana, ale kiedyś ważny trakt łączący nasz świat z tym legendarnym, pełnym cudów i nadprzyrodzonych zjawisk. Bystre dziecięce oczy bez trudu wypatrzą gniazdo solonia, a odważni będą mogli zajrzeć prosto w paszczę solizaura. Na szlaku czeka soliludek - skrzat zna drogę do Skarbnika, ale najpierw trzeba go obudzić specjalnym zaklęciem (bardzo możliwe, że zna je przewodnik!).

Odkrywanie Solilandii to pomysł na rodzinną wycieczkę. Bajkowe atrakcje docenią nie tylko mali, ale też więksi, wszak w każdym drzemie dziecko. Wędrówka po kopalni trwa ok. 2 godziny jest dedykowane dzieciom w wieku 5-8 lat. Podczas zwiedzania obowiązują zasady bezpieczeństwa (m.in. pomiar temperatury oraz dystans społeczny), o których można przeczytać na www.kopalnia.pl. Informacja oraz rezerwacja: programy.dzieci@kopalnia.pl lub 12 278 73 92, 12 278 73 72.   7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki