bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-07-28

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. 14-latek przechodzący przez przejście z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.28 lipca br. o godz. 9:15 w miejscowości Wola Batorska, w powiecie wielickim, doszło to wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem Hyundai, w trakcie manewru omijania pojazdu Skoda, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, wjechał na to przejście, gdzie potrącił 14 –latka.


Chłopak przeprowadzał swój rower przez „pasy”. W wyniku tego zdarzenia pieszy doznał ciężkich obrażeń ciała, w tym obrażeń głowy i nogi. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Krakowie. Kierujący Hyundaiem, 23- letni mężczyzna został zatrzymany. Wielicka Policja prowadzi w tej sprawie czynności, które wyjaśnią przyczyny i okoliczności zaistniałego wypadku.

Na drogach powiatu wielickiego pojawia się w okresie wakacyjnym, więcej pojazdów niż zwykle. W związku z tym, policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach. Najczęstszą przyczyną wypadków, szczególnie tych tragicznych w skutkach, jest brawura połączoną z nadmierną prędkością oraz nie stosowanie się do przepisów i znaków drogowych. Ważne jest także, aby na drodze pamiętać nie tylko o przepisach ruchu drogowego, ale także o zasadach kultury jazdy.Bardzo istotnym elementem podczas poruszania się po drogach, jako kierujący pojazdami jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie ograniczeń prędkości, stosowanie się do obowiązujących znaków drogowych, zachowanie stanu trzeźwości, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, oraz odpowiedni stan techniczny pojazdów

KPP Wieliczka

 
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. 14-latek przechodzący przez przejście z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. - zobacz zdjęcia   

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU