. carrefour


Opublikowano: 2019-01-03

Wystarczy zdjęcie „mistrza parkowania” i Straż Miejska może wystawić mandatDo tej pory Straż Miejska mogła wystawić mandat za nieprzepisowe parkowanie tylko gdy na miejscu był strażnik i osobiście stwierdził wykroczenie.


Dzięki nowelizacji Kodeksu wykroczeń, która miała miejsce pod koniec minionego roku, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jeśli Straż Miejska otrzyma zdjęcie nieprawidłowo zaparkowanego samochodu może ukarać sprawcę mandatem karnym.

Do tej pory można było oczywiście wysyłać zdjęcia „mistrzów parkowania” do Straży Miejskiej, jednak sprawa od razu trafiała do sądu, a osoba która wysłała zdjęcie była wzywana do sądu jako świadek. Teraz, po nowelizacji Kodeksu wykroczeń wszystko wydaje się być prostsze. Można ominąć drogę sądową i wystawić mandat. Jeśli Straż Miejska otrzyma fotografię, która dokumentuje popełnienie wykroczenia to strażnicy będą mogli wystawić mandat. Niewykluczone, że w razie wątpliwości autor zdjęcia będzie wezwany przez straż, aby potwierdzić m.in., to że jest autorem fotografii. Istotne jest to, aby podać szczegóły jak miejsce zrobienia zdjęcia, datę i godzinę oraz swoje dane osobowe.

Podobnie jak w każdym mieście tak i w Wieliczce niestety mistrzów parkowania nie brakuje. Na naszej stronie można znaleźć mnóstwo tego typu zachowania kierowców. Zobacz wielickich mistrzów parkowania – kliknij.

O zmianach w przepisach można obejrzeć również tutaj: https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/wystarczy-zdjecie-by-wystawic-mandat,890457.html   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych