.


kabaret

Opublikowano: 2014-09-04

XI edycja warsztatów komputerowych dla Seniorów – zapraszamy!


Od września zapraszamy do naszej biblioteki na jedenastą już edycję WARSZTATÓW KOMPUTEROWYCH dla seniorów „Z komputerem za pan brat”. Warsztaty skierowane są do osób powyżej 50 roku życia.Z końcem września rozpoczynamy w wielickiej bibliotece kolejną edycję bezpłatnych warsztatów komputerowych „Z komputerem za pan brat”. Warsztaty skierowane są do osób powyżej 50 roku życia. Mają one pomóc wszystkim, którzy chcieliby zapoznać się z nowoczesnymi technologiami i nabyć podstawowe umiejętności z zakresu obsługi komputera.

Zapisy przyjmowane są od 1.09 do 20.09. 2014 r. osobiście w Dziale popularno-naukowym lub telefoniczne pod nr 12/278-30-75; 12/278-15-65. Lista miejsc ograniczona.

Spotkanie organizacyjne dla zapisanych osób odbędzie się 24.09. 2014 r. (środa) o godz. 10.00 w wielickiej Bibliotece, ul. Żwirki i Wigury 2 (Sala na poddaszu). Obecność obowiązkowa.


Warsztaty prowadzone od czterech lat w wielickiej bibliotece przez bibliotekarzy cieszą się wielką popularnością i są odpowiedzią biblioteki na zainteresowanie seniorów nowymi technikami informacyjnymi. Cieszy nas fakt, że w prowadzonych przez nas warsztatach wzięło do tej pory ponad 300 osób, które zostały z nami na dłużej, zarówno jako czytelnicy biblioteki, jak też jej przyjaciele, wolontariusze oraz uczestnicy innych zajęć. W tym roku znowu zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą się czegoś nauczyć i spędzić pożytecznie czas w bibliotece, zaś naszych zaprzyjaźnionych seniorów na wszystkie pozostałe zajęcia w bibliotece. Nasze zajęcia mają na celu przełamywanie barier związanych z zastosowaniem nowoczesnych technik komputerowych, rozwój kreatywności ludzi starszych oraz nabycie przez nich umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych.

Zapraszamy również na cotygodniowe spotkania Poniedziałkowego Klubu Seniora w Solnym Mieście. W każdy poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy na ciekawe prezentacje na temat zdrowia i urody, wykłady podróżnicze, krajoznawcze, dotyczący historii, archeologii czy historii sztuki. Są to wykłady dla seniorów 50+ z terenu powiatu wielickiego. Szczegóły na stronie www.biblioteka.wieliczka.eu w zakładce SENIORZY

Dla wszystkich osób, które nie posiadają jeszcze WIELICKIEJ KARTY AKTYWNEGO SENIORA zapraszamy do składania wniosków w Bibliotece lub na dzienniku podawczym Urzędu Miasta i Gminy. „WIELICKIEJ KARTY AKTYWNEGO SENIORA” jest projektem skierowanym do osób powyżej 60 roku życia mieszkających na terenie Miasta i Gminy Wieliczka zainicjowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Każdy senior, który będzie posiadał kartę będzie miał możliwość korzystania z bogatej oferty kulturalnej, edukacyjnej i sportowej miasta, na korzystnych warunkach. Seniorzy będą mogli również korzystać z ulg, zniżek, promocji i ofert, organizowanych przez przedsiębiorców, którzy przystąpią do tej inicjatywy. Szczegóły na stronie www.seniorzy.wieliczka.eu .

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

[MŚ]