.
Opublikowano: 2010-08-28

XI Międzynarodowy Plener Twórców Niepełnosprawnych


Tradycją stało się organizowanie przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka przy współpracy Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych plenerów dla osób niepełnosprawnych.

Do kontynuowania tej akcji zachęca nas przede wszystkim entuzjazm i niepowtarzaln wdzięczność artystów „sprawnych inaczej”, którzy coraz chętniej przyjeżdżają z różnych stron Polski i z zagranicy.

2, 3, 4 września br. 55 artystów niepełnosprawnych z całej Polski (m.in. Świnoujścia, Poznania, łodzi, Lublina, Katowic, Częstochowy, Sosnowca, Krakowa) i Bułgarii spotka się w Zamku Żupnym w Wieliczce, aby rozpocząć XI Międzynarodowy Plener pod hasłem „Śladami Jana Pawła II w Małopolsce”.

Terenem artystycznej penetracji tegorocznego pleneru będzie Wieliczka, Niegowić, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków - miejscowości do których, najchętniej Papież Jan Paweł II powracał we wspomnieniach i podczas wizyt duszpasterskich w ojczyźnie - „Tu na tej ziemi się urodziłem. Tutaj w Krakowie spędziłem większość lat mojego życia. Tutaj też doznałem łaski powołania kapłańskiego, tu też otrzymałem konsekrację biskupią”.

Cieszymy się, że i my poprzez organizację plenerów możemy osobom pokrzywdzonym przez los dać i tym razem nieco radości, możliwość spotkania w większym gronie jak też poznania miejscowości Małopolski tak ściśle związanych z osobą Wielkiego Polaka.
Liczymy, że ten wyjazdowy plener dostarczy nowych, ciekawych impulsów tworzenia i zaowocuje licznymi, ciekawymi pracami malarskimi, które zostaną zaprezentowane w listopadzie na wystawie poplenerowej w podziemnej ekspozycji Muzeum w kopalni soli. Sponsorami pleneru organizowanego przez Muzeum i Fundację jest Urząd Wojewódzki
w Krakowie i BANK PEKAO S.A.


 

Organizatorzy: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Sponsorzy: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, Bank Pekao S.A.

Patronat medialny:
TVP Kraków, Dziennik Polski, Radio Kraków, Nasze sprawyKabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek