.
Opublikowano: 2010-08-28

XI Międzynarodowy Plener Twórców Niepełnosprawnych


Tradycją stało się organizowanie przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka przy współpracy Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych plenerów dla osób niepełnosprawnych.

Do kontynuowania tej akcji zachęca nas przede wszystkim entuzjazm i niepowtarzaln wdzięczność artystów „sprawnych inaczej”, którzy coraz chętniej przyjeżdżają z różnych stron Polski i z zagranicy.

2, 3, 4 września br. 55 artystów niepełnosprawnych z całej Polski (m.in. Świnoujścia, Poznania, łodzi, Lublina, Katowic, Częstochowy, Sosnowca, Krakowa) i Bułgarii spotka się w Zamku Żupnym w Wieliczce, aby rozpocząć XI Międzynarodowy Plener pod hasłem „Śladami Jana Pawła II w Małopolsce”.

Terenem artystycznej penetracji tegorocznego pleneru będzie Wieliczka, Niegowić, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków - miejscowości do których, najchętniej Papież Jan Paweł II powracał we wspomnieniach i podczas wizyt duszpasterskich w ojczyźnie - „Tu na tej ziemi się urodziłem. Tutaj w Krakowie spędziłem większość lat mojego życia. Tutaj też doznałem łaski powołania kapłańskiego, tu też otrzymałem konsekrację biskupią”.

Cieszymy się, że i my poprzez organizację plenerów możemy osobom pokrzywdzonym przez los dać i tym razem nieco radości, możliwość spotkania w większym gronie jak też poznania miejscowości Małopolski tak ściśle związanych z osobą Wielkiego Polaka.
Liczymy, że ten wyjazdowy plener dostarczy nowych, ciekawych impulsów tworzenia i zaowocuje licznymi, ciekawymi pracami malarskimi, które zostaną zaprezentowane w listopadzie na wystawie poplenerowej w podziemnej ekspozycji Muzeum w kopalni soli. Sponsorami pleneru organizowanego przez Muzeum i Fundację jest Urząd Wojewódzki
w Krakowie i BANK PEKAO S.A.


 

Organizatorzy: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Sponsorzy: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, Bank Pekao S.A.

Patronat medialny:
TVP Kraków, Dziennik Polski, Radio Kraków, Nasze sprawyBezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych