.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-09-20

XXVII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt – Wieliczka 2020W dniach 12-13 września w Wieliczce odbył się zorganizowany przez MKS MOS Wieliczka, Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt z udziałem wielu klubów z różnych części Polski. Do Wieliczki zawitały zespoły z Wałbrzycha, Błonia, Ponieca, Śmigla, Krosna, Dębowca, Jastrzębia Zdroju, Tychów, Kęt, Nowego Targu, Tarnowa, Nowego Sącza, Staniątek oraz Krakowa.


Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach wiekowych: młodziczki, kadetki oraz juniorek w trzech halach sportowych na terenie Wieliczki. Do miasta soli przybyło ponad 250 zawodniczek. Podczas dwudniowej rywalizacji z dobrej strony zaprezentowały się wielickie siatkarki. W najstarszej kategorii zawodniczki MKS MOS Wieliczka zdobyły srebrne medale, a młodziczki były tuż za podium. Warto wspomnieć, że nasze zespoły musiały radzić sobie na wielickich parkietach bez najlepszych siatkarek z roczników 2005-2006, które w tym samym czasie walczyły w Półfinałach Mistrzostw Polski, a mimo to pokazały z dobrej strony.
 
Organizatorem Turnieju "Wieliczka 2020" był klub MKS MOS Wieliczka przy wsparciu Ministerstwa Sportu oraz Powiatu Wielickiego. Dziękujemy również gospodarzom obiektów: SP1, SP2 oraz Kampusu Wielickiego za pomoc w rozegraniu tego cyklicznego i prestiżowego turnieju. Wspomnieć należy również o sponsorach klubu i firmach współpracujących takich jak Schaper Sport, Alumet, Certus, Sport Center, Quadrum, Provol, Tran-Ziem, Radbud, Ensafe, Citybruk , Cezar Bus oraz American Bookstore Księgarnia Amerykańska.

Klasyfikacja końcowa w kat. młodziczek oraz wyróżniające się zawodniczki:
1. KPS Gorce Nowy Targ (Wiktoria Barbarewicz)
2. UKS Beta Błonie (Lena Berlińska)
3. Piast Poniec (Maria Sobczyk)
4. MKS MOS Wieliczka I (Karolina Galon)
5. SL Salos Staniątki
6. JKS SMS Jastrzębie
7. UKS 22 Kraków
8. TS Wisła Kraków
9. MKS Chełmiec Wałbrzych
10. UMKS Kęczanin Kęty
11. UKS Jedynka Tarnów
12. MKS MOS Wieliczka II

Klasyfikacja końcowa w kat. kadetek oraz wyróżniające się zawodniczki:
1. KS AGH Kraków (Iga Kępa)
2. UKS Glinka Academy Śmigiel (Wiktoria Stachowiak)
3. STS Sandecja Nowy Sącz (Aneta Wierzbanowska
4. UKS Jedynka Tarnów (Aleksandra Kabel)
5. UMKS Kęczanin Kęty
6. MKS MOS Wieliczka
7. KS Karpaty Krosno

Klasyfikacja końcowa w kat. juniorek oraz wyróżniające się zawodniczki:
1. UMKS Kęczanin Kęty (Kamila Moskal)
2. MKS MOS Wieliczka (Monika Drej)
3. MOSM Tychy (Zuzanna Biszczanik)
4. TS Wisła Kraków (Ania Piekarniak)
5. UKS Dębowiec

MKS MOS Wieliczka   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek