.
Opublikowano: 2015-04-01

Z HISTORIĄ W KADRZE: Czarne chmury. Konsekwencje powstania Państwa Krzyżackiego - relacja


Sprowadzenie Zakonu Krzyżackiego na tereny rządzone przez księcia Konrada Mazowieckiego pociągnęło za sobą konsekwencje, których ani sam władca dzielnicowy, ani jemu współcześni nie mogli się spodziewać.

Fot. CKiT/Agnieszka Rogalska

Przez blisko 300 lat nasz kraj zmagał się z rosnącą potęgą Krzyżaków i utworzonego przez nich państwa, angażując się w niezliczone konflikty zbrojne. Podczas marcowego spotkania Z HISTORIĄ W KADRZE prowadzący Paweł Porębski opowiedział o polsko-krzyżackim sąsiedztwie i wydarzeniach, które w dalszej perspektywie zadecydowały o zniknięciu Rzeczpospolitej z mapy Europy na ponad 100 lat. Z kolei Wojciech Szczepaniak zaprezentował aspekt militarny tamtych czasów, ze szczególnym uwzględnieniem ciężkozbrojnej piechoty typu szwajcarskiego. Gościem specjalnym spotkania był Jerzy Miklaszewski z grupy Silkfencing Team, dzięki któremu na własne oczy mogliśmy przekonać się jak wyglądało średniowieczne uzbrojenie.

CKiT


Z HISTORIĄ W KADRZE: Czarne chmury. Konsekwencje powstania Państwa Krzyżackiego - relacja - zobacz zdjęcia

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce