.
Opublikowano: 2015-06-01

Z HISTORIĄ W KADRZE: Polska Karząca - relacja


Tajne struktury państwa, działające w okupowanej Polsce podczas II wojny światowej to fenomen na skalę światową, który z czasem zyskał miano Polskiego Państwa Podziemnego.

Fot. CKiT/Agnieszka Rogalska

O okolicznościach, w jakich powstały konspiracyjne struktury, które obejmowały nie tylko wojskowe, ale również cywilne dziedziny życia, opowiedział podczas majowego spotkania z cyklu Z HISTORIĄ W KADRZE Paweł Porębski. Prowadzący przytoczył konkretne przykłady akcji i ludzi odpowiedzialnych za bardziej i mniej znane egzekucje w dziejach polskiego oporu. Poznaliśmy więc historię zamachu na Franza Kutscherę, niezwykle skuteczną działalność oddziału Zagra-Lin czy też kulisy wydania wyroku śmierci na Józefa Mackiewicza.

CKiT


Z HISTORIĄ W KADRZE: Polska Karząca - relacja - zobacz zdjęcia

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów