. carrefour


Opublikowano: 2015-02-05

Z HISTORIĄ W KADRZE: Wyprawy krzyżowe - relacja


Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu Z HISTORIĄ W KADRZE poświęciliśmy zagadnieniom związanym z wyprawami krzyżowymi.

Fot. CKiT/Agnieszka Rogalska

Wraz z prowadzącymi Pawłem Porębskim i Wojciechem Szczepaniakiem poznaliśmy burzliwe dzieje średniowiecznych krucjat, które od końca XI do 2 poł. XIII wieku docierały z Europy na terytorium Palestyny. Dzięki niezwykłej wizycie sir Gotfryda z Bouillon, księcia Dolnej Lotaryngii, obrońcy Grobu Świętego mieliśmy również okazję zapoznać się z typowym uzbrojeniem rycerskim tamtych czasów, a nawet przez moment poczuć się jak prawdziwy krzyżowiec. Każdy uczestnik miał okazję przymierzyć normański hełm, sprawdzić jak leży w dłoni miecz i samemu ocenić wagę XII-wiecznej kolczugi. Krótki pokaz technik miecza i puklerza uzupełnił naszą podróż do świata krzyżowców i saracenów.

CKiT

Z HISTORIĄ W KADRZE: Wyprawy krzyżowe - relacja - zobacz zdjęcia

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych