.wse


Opublikowano: 2010-08-14

Zabawa w Zabawie - relacja z imprezy


W ubiegłą niedzielę strażacy z OSP Zabawa zaprosili mieszkańców na „Zabawę w Zabawie”. Była to impreza plenerowa zorganizowana na terenie strażnicy i placu zabaw. Imprezę rozpoczęto od konkurencji na torze przeszkód dla najmłodszych uczestników.

Dla nich również przygotowana była loteria z atrakcyjnymi nagrodami głównymi w postaci strażackich zestawów klocków lego oraz markowego sprzętu sportowego. Konkurs dla najmłodszych zorganizowała również Biblioteka z Zabawy. Pani Iwona Tynor przygotowała pytania, które każdy mógł wyłowić dla siebie a po udzieleniu właściwej odpowiedzi wybrać nagrodę.


Owocem współpracy z Wielickim CKiT był przyjazd do Zabawy aktorów Studia Małych Form Teatralnych ART. RE z Krakowa z przedstawieniem „Kopciuszek”. Baśń dla małych i dużych ukazana została w postaci interaktywnego widowiska z udziałem publiczności i dlatego książę przymierzał pantofelek na nóżki księżniczek zaproszonych na scenę spośród widowni. Aby było jeszcze zabawniej w czar magii i iluzji wprowadził dużych i małych Bartosz Łata - „BARLOTTI” członek Krajowego Klubu Iluzjonistów. Triki i magiczne sztuczki zaprezentowane przez iluzjonistę wywoływały westchnienia i uśmiech pośród zgromadzonych dzieci i dorosłych. Oczywiście również i w tym przypadku wybrani szczęśliwcy mogli sami poczuć smak magii i zaczarować publiczność. Zabawa nie mogła by być prawdziwa bez tańca i śpiewu, dlatego członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Sułkowianie” zaprezentowali zabawskiej publiczności suitę sądecką charakteryzującą się bogactwem motywów tanecznych. Młodzież w pięknych strojach zaprezentowała publiczności półgodzinny program w skład, którego wchodziły tańce m.in. Szurok, Kowol, Podmajder. Występ zespołu spotkał się z dużą życzliwością ze strony publiczności a po jego zakończeniu tancerze otrzymali zasłużone brawa. Po występie gości z Sułkowa, każdy mógł już wyjść na parkiet i zatańczyć na wieczornej zabawie tanecznej z orkiestrą.


Dodatkową atrakcją dla uczestników projektu była degustacja smakołyków kuchni zabawskiej przygotowana przez Panie z OSP Zabawa pod kierunkiem pani Doroty Kurpiel, a także stoiska z ręcznie wykonaną biżuterią i z kosmetykami.

Ważnym również było to, że starania organizatorów którym przewodził Tadeusz Luraniec – prezes OSP i koordynator całego projektu, zostały docenione prze licznie przybyłych widzów i uczestników realizowanej imprezy. Wśród których nie zabrakło również gości z Powiatu i Gminy Wieliczka na czele z burmistrzem Henrykiem Gaworem.

Projekt „Zabawa w Zabawie” był realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego i Gminy Wieliczka.
Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli