bmw
.


leroy merlinkabaret

Opublikowano: 2010-08-14

Zabawa w Zabawie - relacja z imprezy


W ubiegłą niedzielę strażacy z OSP Zabawa zaprosili mieszkańców na „Zabawę w Zabawie”. Była to impreza plenerowa zorganizowana na terenie strażnicy i placu zabaw. Imprezę rozpoczęto od konkurencji na torze przeszkód dla najmłodszych uczestników.

Dla nich również przygotowana była loteria z atrakcyjnymi nagrodami głównymi w postaci strażackich zestawów klocków lego oraz markowego sprzętu sportowego. Konkurs dla najmłodszych zorganizowała również Biblioteka z Zabawy. Pani Iwona Tynor przygotowała pytania, które każdy mógł wyłowić dla siebie a po udzieleniu właściwej odpowiedzi wybrać nagrodę.


Owocem współpracy z Wielickim CKiT był przyjazd do Zabawy aktorów Studia Małych Form Teatralnych ART. RE z Krakowa z przedstawieniem „Kopciuszek”. Baśń dla małych i dużych ukazana została w postaci interaktywnego widowiska z udziałem publiczności i dlatego książę przymierzał pantofelek na nóżki księżniczek zaproszonych na scenę spośród widowni. Aby było jeszcze zabawniej w czar magii i iluzji wprowadził dużych i małych Bartosz Łata - „BARLOTTI” członek Krajowego Klubu Iluzjonistów. Triki i magiczne sztuczki zaprezentowane przez iluzjonistę wywoływały westchnienia i uśmiech pośród zgromadzonych dzieci i dorosłych. Oczywiście również i w tym przypadku wybrani szczęśliwcy mogli sami poczuć smak magii i zaczarować publiczność. Zabawa nie mogła by być prawdziwa bez tańca i śpiewu, dlatego członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Sułkowianie” zaprezentowali zabawskiej publiczności suitę sądecką charakteryzującą się bogactwem motywów tanecznych. Młodzież w pięknych strojach zaprezentowała publiczności półgodzinny program w skład, którego wchodziły tańce m.in. Szurok, Kowol, Podmajder. Występ zespołu spotkał się z dużą życzliwością ze strony publiczności a po jego zakończeniu tancerze otrzymali zasłużone brawa. Po występie gości z Sułkowa, każdy mógł już wyjść na parkiet i zatańczyć na wieczornej zabawie tanecznej z orkiestrą.


Dodatkową atrakcją dla uczestników projektu była degustacja smakołyków kuchni zabawskiej przygotowana przez Panie z OSP Zabawa pod kierunkiem pani Doroty Kurpiel, a także stoiska z ręcznie wykonaną biżuterią i z kosmetykami.

Ważnym również było to, że starania organizatorów którym przewodził Tadeusz Luraniec – prezes OSP i koordynator całego projektu, zostały docenione prze licznie przybyłych widzów i uczestników realizowanej imprezy. Wśród których nie zabrakło również gości z Powiatu i Gminy Wieliczka na czele z burmistrzem Henrykiem Gaworem.

Projekt „Zabawa w Zabawie” był realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego i Gminy Wieliczka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU