. carrefour


Opublikowano: 2019-03-18

Zabawa. Zatrzymany do kontroli kierowca miał słoik z marihuaną.Podczas kontroli drogowej wieliccy policjanci ujawnili marihuanę, która należała do 34-letniego mieszkańca powiatu. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w sobotę 16 marca br. po godz. 23:00 w miejscowości Zabawa. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Hondą, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Podczas kontroli okazało się, że kierujący ma wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień. Ale to nie koniec historii. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie pasażera. Jak się okazało słusznie, ponieważ w trakcie kontroli osobistej mundurowi ujawnili u 34-latka słoik z zawartością suszu roślinnego.

Po nocy w policyjnej celi 34-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut posiadania narkotyków. Zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce.

KPP Wieliczka   

IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando