.
Opublikowano: 2014-05-19

Zapomniane filcowanie


W maju zakończył się w wielickiej bibliotece drugi blok tematyczny - „Zapomniane filcowanie” w ramach warsztatów „Z tradycją w nowoczesność – warsztaty rękodzielnicze”

fot. PiMBP w Wieliczce

W maju zakończyliśmy kolejny blok tematyczny „Zapomniane filcowanie” w ramach warsztatów „Z tradycją w nowoczesność – warsztaty rękodzielnicze”. Podczas 4 kolejnych spotkań uczestnicy techniką filcowania na mokro wykonywali korale krakowskie.


.......  Filcowanie na mokro – to po prostu filcowanie przy pomocy wody (stąd nazwa metody) i mydła. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się odpowiedniego urywania wełny, formowania kulek, mydlenia, filcowania i suszenia. Na ostatnim spotkaniu z powstałych kulek – mniejszych, większych, pięknych i może ciut mniej pięknych uczestnicy wykonywali korale. Układali powstałe kulki na stołach w symetrycznych półkolach a następnie nawlekali je na kolorowe wstążeczki. W ten sposób powstawały korale jedno lub trzy sznurowe, w zależności od ilości i wielkości zrobionych kulek.  

SUPER rodzice SUPER nastolatków! Nowy cykl warsztatów dla rodziców dzieci nastoletnich

 

Wszyscy byli pod wrażeniem wykonanych przez siebie prac i radości było co niemiara. Wykonane korale będzie można podziwiać na wystawie w listopadzie 2014 r. po zakończeniu projektu. Materiały z przeprowadzonych warsztatów można znaleźć również na blogu http://ztwn.blogspot.com/, który został stworzona na potrzeby realizowanego projektu.Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4-LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.