.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2011-02-17

„Zapomniane miejsca Polski i Świata”


Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza w czwartek 17 lutego 2011 roku o godzinie 17.00 na spotkanie „Zaczarowana Łemkowszczyzna”, którego gościem będzie Paweł Krokosz - doktor nauk historycznych, autor książek popularnonaukowych.

Na podróżniczym spotkaniu „Zaczarowana Łemkowszczyzna” będzie można „wędrować” szlakiem cerkwi łemkowskich, zapoznać się z kulturą Łemków, czy ich zwyczajami. Prezentacja multimedialna umożliwi poznanie przepięknej architektury i przyrody Łemkowszczyzny.
Paweł Krokosz w swoich pracach o charakterze historyczno- krajoznawczym podejmuje się popularyzacji poszczególnych miast i rejonów południowo- wschodniej Polski. Jest autorem szeregu publikacji naukowych i popularnonaukowych, między innymi książki „Łemkowszczyzna. Od ikony do pop artu”, którą można wypożyczyć w naszej bibliotece.


„Zaczarowana Łemkowszczyzna” - 17.02.2011r. godz. 17.00 /sala na poddaszu/Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020