.
Opublikowano: 2012-10-23

Zatrzymano go dwa razy tego samego dnia za jazdę po pijanemu


Od piątku /19.10.12r./ nasilone zostały kontrole drogowe w związku z akcją „Trzeźwość”.
Aż 9 pijanych kierujących ujawniono przez ostatnie trzy dni. Rekordzista /50 lat/ miał 3,38 promila - był w niedzielę 21 października dwukrotnie kontrolowany.

Pierwszy raz około godz. 13:20 w Woli Batorskiej kierował skodą mając w organizmie 3,13 promila. Podczas kontroli policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna ponownie wsiadł za kierownicę, gdyż niespełna trzy godziny później został zatrzymany również na terenie Woli Batorskiej. Około południa policjanci kontrolowali kierującego rowerem /27 lat/ w Niepołomicach na ul. Zabierzowskiej. Rowerzysta „wydmuchał” 2,1 promila. W Trąbkach /19.10.12r./ około godz. 19:50 doszło do kolizji z udziałem nietrzeźwej. Kierująca chevroletem /62 lata/ nie zachowała należytej ostrożności wyjeżdżając z prywatnej posesji na drogę i doprowadziła do zderzenia z oplem. Kobieta miała 1,76 promila. Policja zatrzymała w Niepołomicach na ul. Brzeskiej kierującego fordem /37 lat/, który nie miał uprawnień do kierowania. Badania pokazały, że miał 2,31 promila. Nie wyklucza się, że alkohol był także przyczyną wypadku do jakiego doszło w Golkowicach w sobotni wieczór – godz. 17:25. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący motorowerem /41 lat/ nie zachował należytej ostrożności i jadąc całą szerokością drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem. Mężczyzna trafił do szpitala. Pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów