.
Opublikowano: 2012-10-23

Zatrzymano go dwa razy tego samego dnia za jazdę po pijanemu


Od piątku /19.10.12r./ nasilone zostały kontrole drogowe w związku z akcją „Trzeźwość”.
Aż 9 pijanych kierujących ujawniono przez ostatnie trzy dni. Rekordzista /50 lat/ miał 3,38 promila - był w niedzielę 21 października dwukrotnie kontrolowany.

Pierwszy raz około godz. 13:20 w Woli Batorskiej kierował skodą mając w organizmie 3,13 promila. Podczas kontroli policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna ponownie wsiadł za kierownicę, gdyż niespełna trzy godziny później został zatrzymany również na terenie Woli Batorskiej. Około południa policjanci kontrolowali kierującego rowerem /27 lat/ w Niepołomicach na ul. Zabierzowskiej. Rowerzysta „wydmuchał” 2,1 promila. W Trąbkach /19.10.12r./ około godz. 19:50 doszło do kolizji z udziałem nietrzeźwej. Kierująca chevroletem /62 lata/ nie zachowała należytej ostrożności wyjeżdżając z prywatnej posesji na drogę i doprowadziła do zderzenia z oplem. Kobieta miała 1,76 promila. Policja zatrzymała w Niepołomicach na ul. Brzeskiej kierującego fordem /37 lat/, który nie miał uprawnień do kierowania. Badania pokazały, że miał 2,31 promila. Nie wyklucza się, że alkohol był także przyczyną wypadku do jakiego doszło w Golkowicach w sobotni wieczór – godz. 17:25. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący motorowerem /41 lat/ nie zachował należytej ostrożności i jadąc całą szerokością drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem. Mężczyzna trafił do szpitala. Pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu.Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych