.
dacia

Opublikowano: 2018-11-10

Zawodniczka z Wieliczki Martyna Kubik v-ce mistrzynią świata Karate KyokushinW dniach 3-4 listopada 2018 odbyły się w Astanie, (Kazachstan) Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin seniorów i juniorów oraz Puchar Juniorów młodszych i Młodzików KWF w sumie z udziałem około 1000 zawodników z 24 państw w tym z Japonii, Rosji, Australii i Indii.


Uczestniczyli w nich zawodnicy z większości federacji: KWF, IFK, AKR, KyokushinKAN, Shinkyokushin, Ashihara. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali, Minister Sportu Kazachstanu oraz Prezydent Światowej Federacji Kyokushin - Antonio Pinero, a także Sekretarz Generalny KWF Andrzej Drewniak. Sędzią głównym był Prezydent KWF Antonio Pinero. Polska wystąpiła w składzie 24 członków Kadry Narodowej. Polacy zdobyli 12 medali w tym 2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych oraz drużynowo 5 miejsce za Kazachstanem, Rosją, Japonią, Ukrainą.

Medal srebrny w kategorii -60 kg juniorek zdobyła Martyna Kubik startująca z numerem 677 (Wielicki Klubu Karate Kyokushinkai). Martyna w dojściu do finału pokonała zawodniczki z krajów azjatyckich i uległa jedynie doświadczonej zawodniczce z Białorusi (czarny pas - 1dan) po zaciętej i wyrównanej walce. Sędziowie dopiero po dogrywce dokonali wyboru która z nich zdobędzie mistrzostwo świata jako że stan punktowy ciągle był remisowy. W mistrzostwach świata uczestniczył także shihan Robert Kopciowski 5 dan - sędzia międzynarodowy z Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai (prezes honorowy) który pełnił funkcje kierownika jednej z mat.

Na lotnisku Okęcie w Warszawie miłą niespodzianką było spotkanie z najsłynniejszym polskim pięściarzem Andrzejem Gołotą. Należy dodać że to już drugi medal na mistrzostwach świata zawodniczki z Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai. W 2014 roku w Tokio Gabriela Obrok zajęła 3 miejsce w kategorii juniorek -50kg. Ponad to zawodnicy z naszego klubu w jego prawie 10 –cio letniej historii zdobyli: na Mistrzostwach Europy 2 medale złote, 4 srebrne oraz 3 brązowe oraz wiele medali na Mistrzostwach i Pucharach Polski.

Na chwilę obecną za szkolenie zawodników odpowiada prezes klubu sensei Krzysztof R. Kopciowski 2 dan, sensei Konrad Kopciowski 1 dan oraz senpai Remigiusz Wierzbicki 2kyu. W sezonie 2018-2019 klub będzie obchodzi 10 lecie swojego istnienia.
WKKK


Zawodniczka z Wieliczki Martyna Kubik v-ce mistrzynią świata Karate Kyokushin - zobacz zdjęcia

   

Jarmark Świąteczny 2018 w Solnym Mieście  
Data: 16 grudnia 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w Jarmarku Świątecznym, organizowanym przez Centrum „Solne Miasto”, w dniu 16 grudnia (niedziela) 2018 r. , w godzinach 11:00 – 17:00.
Jarmark Świąteczny 2018 w Solnym Mieście
W GABINECIE FILMOWYCH CIENI: „Blue Velvet”  
Data: 8 grudnia 2018
Lokalizacja: Wieliczka

W małej miejscowości rodem z amerykańskich seriali pewien chłopak znajduje odcięte ucho. Rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi go w mroczne realia skryte za sielankową fasadą. Tak zaczyna się jeden z najlepszych filmów Davida Lyncha, mistrza filmowej gry i niepokoju, twórcy między innymi kultowego "Twin Peaks".
W GABINECIE FILMOWYCH CIENI: „Blue Velvet”