.


wse

kabaret

Opublikowano: 2019-11-27

Zbiórka krwi w wielickiej kopalni – 19 grudnia450 ml krwi – tyle jednorazowo oddaje każdy krwiodawca. Dla organizmu to niewiele, dla ratowania zdrowia i życia bardzo dużo. 19 grudnia w Kopalni Soli „Wieliczka” już po raz 8. odbędzie się akcja „Podaruj krew, podaruj życie”, która w tym roku wpisuje się w ogólnopolską zbiórkę pod hasłem „200 lat Administracji Drogowej”.


Tradycyjnie zimowa akcja „Podaruj krew…” organizowana jest 135 m pod ziemią. W pięknej komorze Jana Haluszki będzie okazja, by przekonać się, że oddawanie krwi nie tylko nie boli, ale też daje ogromną satysfakcję.

Krew potrzebna jest nieustannie. Nie można jej wyprodukować ani kupić, nie można niczym zastąpić. To dar człowieka dla człowieka. Pierwsza zbiórka odbyła się w kopalni w lipcu 2016 roku. Od tamtej pory, podczas kolejnych edycji przedsięwzięcia, udało się pozyskać prawie 380 litrów krwi od niemal 800 osób. Krew licznie oddają mieszkańcy Wieliczki i powiatu wielickiego, służby mundurowe, górnicy.

19 grudnia do komory Haluszki będzie można dostać się szybem Daniłowicza. Zjazdy zaplanowano co pół godziny między 10.00 a 13.00. Oddawanie krwi potrwa do 16.00. Każdy krwiodawca otrzyma posiłek regeneracyjny, a także upominek od kopalni: do wyboru bilet na Trasę Turystyczną lub Górniczą.
Akcję „Podaruj krew, podaruj życie” organizuje MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka” przy współudziale Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

   Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli