.
Opublikowano: 2014-05-15

Zbliża się wiele ciekawych imprez


Przed nami weekend bogaty w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Włączając w to piątkowe Metamorfozy w Janowicach i spotkanie podróżnicze w bibliotece w ciągu trzech najbliższych dni czeka nas aż 6 imprez.


Już jutro w piątek o godzinie 17:00 w Świetlicy Środowiskowej w Janowicach odbędą się z okazji Dnia Matki warsztaty makijażu i wizażu. W programie również gry i zabawy dla dzieci. WSTĘP WOLNY. W piątek również odbędzie się kolejne spotkanie podróżnicze zatytułowane „O magach i mędrcach w krainie Orientu”. Tym razem zapraszamy na wyprawę, która przybliży nam świat magów i mędrców, którzy wędrowali przez kraje Orientu. Naszym przewodnikiem będzie Marcin Rzepka. Wielicka biblioteka zaprasza 16 maja (piątek) o godz. 17.00

W sobotę 17 maja odbędzie się w Wieliczce wernisaż Jerzego Skarżyńskiego. Fotografia jest jego główną odskocznią od dnia codziennego. Jak dotąd miał 4 wystawy, dwie w Krakowie i dwie w obecnym miejscu zamieszkania – Czchowie. Jedna z jego prac („Polscy Święci”) trafiła na okładkę miesięcznika „Znak”.


.......  Kolejna sobotnia impreza to piknik zorganizowany w ramach jubileuszu 60-lecia filii bibliotecznej w Śledziejowicach. W programie imprezy między innymi występ artystyczny dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej, zawody sportowe, pokazy strażackie i wiele innych atrakcji. Zaczynamy o 14.00.  

W niedzielę 18 maja czek nas Międzypowiatowy Przegląd XXXVII Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2014.

Mały Mundial - turniej mini piłki nożnej dla przedszkolaków

 

Swoje umiejętności zaprezentuje blisko 300 muzyków z powiatów krakowskiego, myślenickiego i wielickiego. Tego samego dnia w CER Solne Miasto odbędzie się Dzień otwarty Szkoły Sztuk Walki Kung Fu LUNG. W programie m.in. pokaz Tańca Smoka pokaz Kung Fu dzieci czy walki full contact sanda. Wstęp wolny!

Przypominamy również, że cały czas trwają zapisy do 4 edycji Wielickiego Dyktanda. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu wielickiego do konkursu ortograficznego z cennymi nagrodami.