.wse

kabaret


Opublikowano: 2012-05-29

Zdarzenia drogowe - najechał na volkswagena i uciekał


W piątek /25.05.12r./ w Czyżowie około godz. 3:25 kierujący oplem prawdopodobnie chciał uniknąć zderzenia z sarną, która wbiegła na drogę. 22-latek zjechał na lewą stronę jezdni, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Kierujący z podejrzeniem urazu kręgosłupa został zabrany do szpitala.

W sobotę /26.5.12r./ około godz. 21:00 w Wieliczce na ul. Dobczyckiej, kierujący hondą podczas cofania najechał na zaparkowanego volkswagena i natychmiast odjechał. Kierujący volkswagenem, widząc co się stało, pojechał za odjeżdżającą hondą. Kierujący hondą zatrzymał się w Chorągwicy i uciekł. Podjęte czynności przez policjantów doprowadziły do jego szybkiego ustalenia. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gminy Wieliczka. Ucieczkę tłumaczył tym, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Prawdopodobnie nie był to jedyny powód. Badania pokazały, że był nietrzeźwy – miał 1,7 promila alkoholu.

Także w sobotę tuż przed godz. 21:00 w Węgrzcach Wielkich doszło do kolizji drogowej z udziałem rowerzysty. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 16-letni rowerzysta, prawdopodobnie na zakręcie wypadł z drogi, uderzył w ogrodzenie, odbił się od niego i uderzył w jadącą z przeciwnego kierunku toyotę. Rowerzysta został przebadany na zawartość alkoholu. Miał około 0,71 promila.

W Niepołomicach /26.05.12r./ podczas kontroli drogowych policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Około godz. 17:45 na ul. Zabierzowskiej 41-letni kierujący fordem miał 0,65 promila. Z kolei około godz. 21:00 na ul. Jagiellońskiej, kierujący oplem /43 lata/ „wydmuchał” 2,37 promila.Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli