. carrefour


Opublikowano: 2011-03-30

Zielona Strefa


Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce informuje, iż została uruchomiona skrzynka email „zielona strefa” jako kanał wymiany informacji z obywatelami i organizacjami społecznymi o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom i środowisku naturalnemu.

Państwo polskie gwarantuje zwierzętom ochronę, poszanowanie i opiekę wynikającą bezpośrednio z przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997t. o ochronie zwierząt (DzU z 2003r. Nr 106, poz. 1002, z późn. zm.) oraz innych regulacji prawa. Znęcaniem się – zgodnie z art. 6 ustawy o ochronie zwierząt – jest zadawanie, albo świadome dopuszczenie do zadawania bólu lub cierpień.

Jeśli widzisz, że ktoś znęca się, torturuje, zabija, okalecza czy przetrzymuje zwierzęta w klatkach uniemożliwiających właściwe bytowanie skontaktuj się z Policją:
email: zielonastrefa@wieliczka.policja.gov.pl
telefon: 997 lub 112Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych