.
Opublikowano: 2010-01-01

Zmiana trasy autobusu 304


Od soboty 2 stycznia 2010 roku następuje zmiana trasy oraz rozkładu jazdy autobusu 304 na terenie Krakowa. Zmiana trasy dotyczy jedynie rejonu Prokocim Nowy oraz Bieżanów Nowy. Nie jest to zmiana tymczasowa, nowa trasa „304” będzie stała, jednak obsługą tej linii nadal pozostaje Mobilis Sp. z o.o. 

Autobus 304 jadąc od przystanku początkowego w Krakowie „Dworzec Gł. Zachód (Galeria)” do przystanku „Prokocim Szpital” porusza się bez zmian. Następnie ruszając z przystanku „Prokocim Szpital” od 2 stycznia trasa będzie biegła ulicami Teligi, Ćwiklińskiej, Aleksandry, Mała Góra, aż powróci na ulicę Wielicką dojeżdżając w ten sposób do Wieliczki. Na terenie naszego miasta trasa autobusu pozostaje bez zmian.

W związku z powyższymi zmianami, na trasie autobusu 304 powstaną w obu kierunkach nowe przystanki „Korona”, „Naftobudowa” oraz „Bieżanów Nowy”. Oprócz tego zmianie ulegnie również położenie przystanku „Prokocim Szpital” w kierunku Wieliczki. Przystanek ten zostanie przeniesiony z ulicy Wielickiej na ulicę Teligi, tak jak to jest w przypadku autobusu numer 173.

Decyzja o zmianie trasy nie spotkała się raczej z aprobatą mieszkańców Wieliczki, jednak władze naszego miasta nie miały zbyt wielkiego wyboru. Jak informowaliśmy niedawno łamach naszego portalu, miasto Wieliczka dostało dwie możliwości do wyboru. Albo sami w pełni będziemy finansować trzysta czwórkę na całej jego linii, albo nastąpi zmiana trasy owego autobusu. Jak widać władzę Wieliczki wybrały tę drugą opcję.

Konsekwencje tego są raczej przewidywalne, po pierwsze czas dojazdu do centrum Krakowa dla mieszkańców naszego miasta ulegnie znacznemu wydłużeniu. Po drugie natomiast, w godzinach szczytu przejazd tym autobusem nie będzie należał do najwygodniejszych i najprzyjemniejszych…
 Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych