.
Opublikowano: 2010-01-01

Zmiana trasy autobusu 304


Od soboty 2 stycznia 2010 roku następuje zmiana trasy oraz rozkładu jazdy autobusu 304 na terenie Krakowa. Zmiana trasy dotyczy jedynie rejonu Prokocim Nowy oraz Bieżanów Nowy. Nie jest to zmiana tymczasowa, nowa trasa „304” będzie stała, jednak obsługą tej linii nadal pozostaje Mobilis Sp. z o.o. 

Autobus 304 jadąc od przystanku początkowego w Krakowie „Dworzec Gł. Zachód (Galeria)” do przystanku „Prokocim Szpital” porusza się bez zmian. Następnie ruszając z przystanku „Prokocim Szpital” od 2 stycznia trasa będzie biegła ulicami Teligi, Ćwiklińskiej, Aleksandry, Mała Góra, aż powróci na ulicę Wielicką dojeżdżając w ten sposób do Wieliczki. Na terenie naszego miasta trasa autobusu pozostaje bez zmian.

W związku z powyższymi zmianami, na trasie autobusu 304 powstaną w obu kierunkach nowe przystanki „Korona”, „Naftobudowa” oraz „Bieżanów Nowy”. Oprócz tego zmianie ulegnie również położenie przystanku „Prokocim Szpital” w kierunku Wieliczki. Przystanek ten zostanie przeniesiony z ulicy Wielickiej na ulicę Teligi, tak jak to jest w przypadku autobusu numer 173.

Decyzja o zmianie trasy nie spotkała się raczej z aprobatą mieszkańców Wieliczki, jednak władze naszego miasta nie miały zbyt wielkiego wyboru. Jak informowaliśmy niedawno łamach naszego portalu, miasto Wieliczka dostało dwie możliwości do wyboru. Albo sami w pełni będziemy finansować trzysta czwórkę na całej jego linii, albo nastąpi zmiana trasy owego autobusu. Jak widać władzę Wieliczki wybrały tę drugą opcję.

Konsekwencje tego są raczej przewidywalne, po pierwsze czas dojazdu do centrum Krakowa dla mieszkańców naszego miasta ulegnie znacznemu wydłużeniu. Po drugie natomiast, w godzinach szczytu przejazd tym autobusem nie będzie należał do najwygodniejszych i najprzyjemniejszych…
 Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów