.
wse


Opublikowano: 2018-04-05

Zmiany w kursowaniu autobusów linii 224,244 i 304 podczas Memoriału Kuliga i BublewiczaMPK S.A. zawiadamia, że podczas Platinum 2 Rajd – Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. zostaną wprowadzone poniższe zmiany w kursowaniu linii 224, 244 i 304 na terenie Wieliczki.


W dniu 7 kwietnia 2018 (sobota), od ok. 16:00 do ostatnich kursów linii 224 i 304 w tym dniu.

224

Na odcinku od pętli Centrum JP II do przystanku Krzyszkowice Os. Szymanowskiego bez zmian, następnie do pętli Wieliczka Kampus w obu kierunkach będzie kursować po tymczasowej trasie objazdowej (jak linia 244): Kościuszki – Krakowska – Narutowicza – Piłsudskiego.

Przystanki NIECZYNNE: Wieliczka Solne Miasto, Wieliczka Sąd, Wieliczka Klaśnieńska, Wieliczka Kopalnia Soli oraz Wieliczka Goliana.

Na trasie objazdowej autobusy będą się zatrzymywać jak linie 204 i 244: Wieliczka CPN oraz Wieliczka Kościół


304

Na odcinku od Dworca Głównego Zachód do przystanku Wieliczka CPN bez zmian, następnie do pętli Wieliczka Kampus będzie kursować (w obu kierunkach) po trasie objazdowej (jak linia 204): Krakowska – Narutowicza – Piłsudskiego.

Przystanki NIECZYNNE: Wieliczka Park, Wieliczka Kopalnia Soli, Wieliczka Rynek oraz Wieliczka Os. Asnyka (w obu kierunkach).

Na trasie objazdowej autobusy będą się zatrzymywać na przystankach jak dla linii 204 i 244: Wieliczka Kościół oraz Wieliczka Cmentarz.


W dniu 8 kwietnia 2018 (niedziela), w godz. od ok. 7:00 do ok. 15:00:


224

Na odcinku od pętli Centrum JP II do przystanku Wieliczka Granica Miasta bez zmian, następnie do pętli Wieliczka Kampus w obu kierunkach będzie kursować po tymczasowej trasie objazdowej (jak linia 204): Krakowska – Narutowicza – Piłsudskiego.


244

Na odcinku od pętli Borek Fał. do przystanku Wieliczka Granica Miasta bez zmian, następnie do przystanku Wieliczka CPN w obu kierunkach będzie kursować jak linia 204 ulicą Krakowską (drogą krajową nr 4) z pominięciem przejazdu przez Krzyszkowice.

Przystanki NIECZYNNE (w obu kierunkach): Krzyszkowice Różana, Krzyszkowice Modrzewiowa, Krzyszkowice Krzyszkowicka, Krzyszkowice Kasztanowa II, Krzyszkowice Kasztanowa I, Krzyszkowice Kościół, Krzyszkowice Os. Szymanowskiego, Wieliczka Solne Miasto, Wieliczka Sąd, Wieliczka Klaśnieńska, Wieliczka Kopalnia Soli oraz Wieliczka Goliana.


Ponadto jeśli chodzi o kursowanie autobusów "kolejowych" to nowy przewoźnik, czyli firma Michalus poinformowała tylko, że w związku z Memoriałem, czyli w dniach od 06.04.2018r. od godz. 12:00 do 08.04.2018r. Autobusowe Linie Dowozowe: B1,R1,D1,S1,G1,G2 odjeżdżać będą z przystanku WIELICZKA – PARK.   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek