.
Opublikowano: 2014-03-19

Znamy już stężenie cząstek stałych w wielickim powietrzu


W ubiegłym tygodniu patrol „Tropicieli Cząstek Stałych” odwiedził Wieliczkę i dokonał u nas pomiaru stężenia cząstek stałych w wielickim powietrzu. Wyniki niestety nie są dobre…

Akcja "Tropicieli Cząstek Stałych" w CER Solne Miasto

Stężenie cząstek stałych PM2,5 dla których norma średnioroczna powinna wynosić 26 Mikrogramów w latach 2013 i 2014 została u nas w Wieliczce przekroczona kilkakrotnie. W Wieliczce średni pomiar był na poziomie 139,5 Mikrogramów, więc prawie sześciokrotnie przekroczył dopuszczalną normę. Krótko mówiąc, jeśli chodzi o czystość powietrza Wieliczka nie ma się za bardzo, czym pochwalić.


.......  Odwiedzając Wieliczkę „Tropicieli Cząstek Stałych” nie tylko zbadali czystość naszego powietrza, ale również przeprowadzili jak się okazuje bardzo udaną akcję w minioną sobotę w CER Solne Miasto. W godzinach od 10:00 do 13:00 można było skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia. Możliwe było także wykonanie bezpłatnych badań spirometrycznych, pozwalających na wczesne wykrycie chorób oskrzeli, w tym przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).  

Relacja z wernisażu fotografii Evy Hajduk - Fachowcy

 

Jak się okazuje w ciągu zaledwie tych trzech godzin zostało wykonanych blisko 300 badań. „Tropiciele” rozdali również 250 ulotek na temat POChP. Jak więc widać po statystykach akcja ta cieszyła się w Wieliczce sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce