. carrefour


Opublikowano: 2014-03-19

Znamy już stężenie cząstek stałych w wielickim powietrzu


W ubiegłym tygodniu patrol „Tropicieli Cząstek Stałych” odwiedził Wieliczkę i dokonał u nas pomiaru stężenia cząstek stałych w wielickim powietrzu. Wyniki niestety nie są dobre…

Akcja "Tropicieli Cząstek Stałych" w CER Solne Miasto

Stężenie cząstek stałych PM2,5 dla których norma średnioroczna powinna wynosić 26 Mikrogramów w latach 2013 i 2014 została u nas w Wieliczce przekroczona kilkakrotnie. W Wieliczce średni pomiar był na poziomie 139,5 Mikrogramów, więc prawie sześciokrotnie przekroczył dopuszczalną normę. Krótko mówiąc, jeśli chodzi o czystość powietrza Wieliczka nie ma się za bardzo, czym pochwalić.


.......  Odwiedzając Wieliczkę „Tropicieli Cząstek Stałych” nie tylko zbadali czystość naszego powietrza, ale również przeprowadzili jak się okazuje bardzo udaną akcję w minioną sobotę w CER Solne Miasto. W godzinach od 10:00 do 13:00 można było skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia. Możliwe było także wykonanie bezpłatnych badań spirometrycznych, pozwalających na wczesne wykrycie chorób oskrzeli, w tym przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).  

Relacja z wernisażu fotografii Evy Hajduk - Fachowcy

 

Jak się okazuje w ciągu zaledwie tych trzech godzin zostało wykonanych blisko 300 badań. „Tropiciele” rozdali również 250 ulotek na temat POChP. Jak więc widać po statystykach akcja ta cieszyła się w Wieliczce sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych