Wieliczka

City
Wieliczka City wielicki portal informacyjny dla mieszkańców miasta

Wieliczka

i okolic!
Wieliczka City to informator turystyczny - Kopalnia Soli "

Wieliczka

"
Dziś jest: 23 maja 2012
Dodano: 29|10|2010

Znicz 2010 w Wieliczce

  Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce rozpoczyna w dniu 29 października br. działania pod nazwą „Znicz 2010”. Potrwają one do 1.listpoda br. Obchodzone w dniu 1.listopada Święto Zmarłych wzmaga ruch pojazdów oraz pieszych zarówno w rejonach cmentarzy jak i na drogach.

Uwzględniając sytuację pogodową, która w okresie jesiennym dodatkowo wpływa na niekorzystne warunki ruchu na drogach oraz często samopoczucie kierujących wynikające z pośpiechu, zmęczenia, obniżenia poziomu reakcji na bodźce zewnętrzne, policjanci dbać będą o zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz głównych ciągach komunikacyjnych.

Wzorem lat ubiegłych policjanci będą zwracać uwagę w szczególności na:
• utrzymanie płynności ruchu głównie w rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych,
• eliminowanie z ruchu nietrzeźwych uczestników,
• właściwe używanie świateł zewnętrznych (w okresie całej doby),
• prowadzenie kontroli pod kątem poszukiwanych pojazdów i osób,
• udzielanie informacji o możliwościach dojazdu do parkingów i o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu.

Należy bezwzględnie przestrzegać poleceń policjantów pełniących służbę w miejscach, gdzie przewiduje się wzmożony ruch drogowy.

W następujących terminach obowiązuje zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton /z wyłączeniem autobusów/.

31 października 2010r. – w godz. 18:00 – 22:00
1 listopada 2010r. – w godz. 8:00 – 22:00


Policjanci będą przekazywać informacje o potrzebie należytego zabezpieczenia pojazdów i znajdujących się w nich rzeczy przed kradzieżami. Bezpieczeństwa osób odwiedzających groby strzec będą policjanci zarówno mundurowi jak i po cywilnemu, policjanci przechadzać będą się alejkami cmentarnymi zwracając uwagę na wszelkie przypadki zakłócania porządku i bezpieczeństwa, bezwzględnie z terenu nekropolii eliminowane będą osoby zakłócające, spokój jak też i nietrzeźwe. Celem patrolujących policjantów stanie się także zapobieganie przypadkom kradzieży czy napadów.

W celu uzyskania / lub przekazania informacji o występujących lokalnie utrudnieniach w ruchu drogowym prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce tel. 012 289-12-11 , 997, jak również z służbą dyżurną Komisariatu Policji w Niepołomicach tel. 012 281-41-11, 997 Komisariatu Policji w Gdowie tel. 012 251-40-07, 997.


Wieliczka PolicjaWieliczka ImprezyWieliczka Sport
Aktualności | Artykuły | Wieliczka | Kopalnia Soli | Atrakcje turystyczne | Imprezy | Sport | Galeria | Bazar | Katalog firm | Dodaj firmę | Forum
O portalu Wieliczka City | Polityka prywatności i regulamin | Współpraca | Reklama | Kontakt
Copyright 2009 - 2012 © Wieliczka City - All Rights Reserved
Wieliczka City created by:Agencja Reklamowa Foxhunt