bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-03-30

Zwiedzanie bez wychodzenia z domuDo wielickiej kopalni można zajrzeć bez wychodzenia z domowego zacisza. Wirtualny spacer dostępny jest za pośrednictwem strony www.kopalnia.pl.


Zdjęcia sferyczne pozwalają na „domową” wizytę w kaplicy św. Kingi. Prezentacji towarzyszą opisy wystroju świątyni, jest plan wyrobiska, a także opcja włączenia lub wyłączenia światła. Najpiękniejszą z podziemnych kaplic można zatem podziwiać wedle uznania – w pełnym blasku, bądź w nastrojowym półmroku.

Wirtualnie zwiedzimy również XVII-wieczną kaplicę św. Antoniego. To nie lada gratka, bowiem nowoczesna technologia umożliwia dokładne obejrzenie detali, również tych w niedostępnej dla turystów nawie głównej. Chcesz zobaczyć szczegóły ołtarza głównego? Bardzo proszę, wystarczy przybliżyć widok – prezentacja zapewnia swobodną nawigację po wnętrzu tej niezwykłej solnej świątyni.

Do zabytkowej kopalni wprost z kanapy można również przenieść się za pośrednictwem Google StreetView. Wielicka kopalnia była pierwszym w Europie podziemnym obiektem udostępnionym w ten sposób.

Kaplica św. Kingi: kliknij

Kaplica św. Antoniego: kliknij

Na zwiedzanie z przewodnikiem zapraszamy na facebookowy profil kopalni:
https://pl-pl.facebook.com/kopalniawieliczka/

Zwiedzanie bez wychodzenia z domu - zobacz zdjęcia   Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU