.


leroy merlin

festiwal

kabaret

Opublikowano: 2019-12-22

8. edycja kopalnianej akcji "Podaruj krew, podaruj życie" - wideo


65 litrów od 144 krwiodawców - to rekord w dotychczasowej historii akcji "Podaruj krew, podaruj życie" organizowanej od 2016 roku w Kopalni Soli "Wieliczka".

To już 8. edycja kopalnianej akcji, która za niemal każdym razem zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem do górników z Wieliczki i mieszkańców miasta dołączyli m.in. górnicy z kopalni Janina, mieszkańcy Krakowa, Nowego Targu, Skawiny, Rabki czy Wadowic. Akcja w dniu 19 grudnia, podobnie jak wszystkie zimowe edycje, miała miejsce w komorze Jana Haluszki. Bieżąca edycja wpisała się w ogólnopolską zbiórkę pod hasłem "200 lat Administracji Drogowej".

Każdy krwiodawca otrzymał posiłek regeneracyjny, a także upominek od kopalni: do wyboru bilet na Trasę Turystyczną lub Górniczą. Nie zabrakło Mikołaja i świątecznych akcentów. W poprzednich 7 edycjach zebrano: blisko 380 litrów od blisko 800 osób.Krwi kupić się nie da, wyprodukować też nie, jej zasoby zależą od dobroczynności ludzi. Ci, co oddają ją regularnie mówią, że satysfakcja z ratowania życia innym jest tak duża, że nie ma lęku i obaw.


Cieszy także rosnąca liczba krwiodawców z Kopalni Soli "Wieliczka" - W 2016 roku, gdy uruchamialiśmy tę akcję krew oddawało kilkunastu pracowników, dziś ten wspaniały gest wykonały aż 43 osoby! Kopalniany Klub Honorowego Krwiodawstwa liczył wtedy zaledwie 20 członków, dziś jest w nim już ponad 60 pracowników - mówi Adam Gawlik koordynator akcji i Przewodniczący MK NSZZ "Solidarność" przy Kopalni Soli "Wieliczka".

Akcję "Podaruj krew, podaruj życie" organizuje MK NSZZ "Solidarność" przy Kopalni Soli "Wieliczka" przy współudziale Kopalni Soli "Wieliczka" oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

 

[ Zachecamy do obejrzenia filmu w wysokiej jakosci - wystarczy kliknac w prawym dolnym rogu ikonke "kola zebatego" i wybrac "1080p HD" ]