carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-25

1% dla Natalki - pomóż wieliczance wygrać z nowotworem złośliwym


Rodzice małej Natalki - Justyna i Seweryn Staśko zwracają się z apelem do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Jeśli jeszcze się nie złożyłeś swojego rocznego rozliczenia masz szansę pomóc Natalce w walce z chorobą.

fot. Rodzice Natalki

Natalia jest pogodną i ciekawą świata dziewczynką. Z jej ust nieustannie słyszymy pytanie „cio to jest?”. Wraz ze swoją trzyletnią siostrą lubi bawić się lalkami i misiami, wozić je w wózku, karmić i usypiać. Uwielbia bawić się w chowanego, rozstrajać ustawienia na komputerze swojego taty :), a Jej ulubionym pluszakiem jest świnka Peppa.

W styczniu 2014 r. u 18 miesięcznej Natalki zdiagnozowano nowotwór złośliwy Neuroblastoma IV stopnia. Natalka jest hospitalizowana na oddziale onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Jest w trakcie chemioterapii, której celem jest zmniejszenie guza, by mógł być operowany. Kolejne etapy leczenia to megachemia, autoprzeszczep, radioterapia oraz terapia przeciwciałami anty-GD2, którą wykonuje się tylko za granicą, a jej koszt to ok. 150 tys. euro. Leczenie nie jest refundowane przez NFZ. Kwota ta przekracza nasze możliwości finansowe, dlatego bardzo potrzebna jest Państwa pomoc.

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce „wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”, wpisać: numer KRS: 0000037904, a w polu „informacje uzupełniające” : 24341 Staśko Natalia


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021