carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2012-09-18

1 mln zł dofinansowania na przebudowę placu targowego


17 września 2012 r. w Krakowie, wicemarszałek Wojciech Kozak oraz burmistrza Wieliczki Artura Kozioł podpisali promesę gwarantującą 1 mln zł dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na projekt pn. „Przebudowa placu targowego przy ul. Bednarka w Wieliczce”.

 - Spośród krajów europejskich Polska jest dopiero na 17. miejscu jeżeli chodzi o sprzedaż bezpośrednią produktów. Polskie targowiska często nie spełniają wysokich standardów sanitarnych nałożonych przez Sanepid, co w konsekwencji wstrzymuje ich dalszy rozwój. Fundusze przeznaczone z PROW na modernizację targowisk przyczynią się do wzrostu sprzedaży bezpośredniej. Cieszę się, iż powiat wielicki jako jedyny w Małopolsce wyremontuje za pieniądze z PROW aż dwa targowiska: w Wieliczce i Niepołomicach. - mówił podczas uroczystości wicemarszałek Wojciech Kozak.

Małopolska ma się czym pochwalić, zajmuje 6. miejsce na Liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w tym z Gminy Wieliczka wpisane zostały na listę: sól wielicka oraz Szynka podstolego i Szynka podstolego z nogą wytwarzane według staropolskich receptur w Podstolicach.


Modernizacja targowiska wpłynie korzystnie na rozwój i poprawę lokalnej przedsiębiorczości. Projekt Gminy Wieliczka pn. „Przebudowa placu targowego przy ul. Bednarka w Wieliczce” obejmuje zagospodarowanie terenu placu w tym wykonanie m.in.: nowej nawierzchni, traktów komunikacyjnych, wykonanie odwodnienia, remont toalet, budowa oświetlenia, remont wiaty handlowej z całym wyposażeniem oraz remont trzech kiosków handlowych. Wartość dofinansowania to 1 mln zł a całkowita wartość projektu – 1 680 759,36 zł.

30 sierpnia br. Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził listę projektów, które otrzymają wsparcie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” PROW na budowę, przebudowę, remont i wyposażenie targowiska stałego. Dzięki dotacji o łącznej wartości 16 798 990 zł odnowionych zostanie 19 targowisk z całej Małopolski, w tym targowisko w Wieliczce. Maksymalnie na jeden projekt można było uzyskać 1 mln zł dofinansowania.


Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka