.


leroymerlin


media expert
Opublikowano: 2023-03-10

10 Odcinków Specjalnych podczas 7. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana BublewiczaZałogi, które w dniach 25 – 26 marca wystartują w siódmej edycji PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, będą miały do pokonania 10 Odcinków Specjalnych, zlokalizowanych w Wieliczce oraz na terenie stref ekonomicznych w Brzegach i Węgrzcach Wielkich. Automobilklub Krakowski, organizator rajdu, zaczął przyjmowanie zgłoszeń.


Organizowane od 2007 zawody rozpoczną się w piątek 24 marca po południu Odbiorem Administracyjnym i technicznym Badaniem Kontrolnym. Biuro rajdu powróciło po przerwie do Solnego Miasta, nowoczesnego wielofunkcyjnego sportowego obiektu w Wieliczce, BK zlokalizowane będzie na pobliskim parkingu Wielickiej Spółki Transportowej, gdzie rozstawiona będzie strefa serwisowa rajdu.

Wojciech Percik, Dyrektor Rajdu: Sobotni start planowany jest na godzinę 12:00, kiedy to pierwsza załoga opuści Park Serwisowy by wystartować do OS 1 w Węgrzcach Wielkich o godz. 12:18. Następnie załogi wracają do Parku Serwisowego; drugi przejazd odcinka Węgrzce Wielkie rozpocznie się o godz. 14:18.

O godz. 17:30 załogi wyjadą w kolumnie na zapoznanie się z niezmienioną w stosunku roku poprzedniego trasą wieczornego odcinka specjalnego prowadzącego przez centrum Wieliczki. Nocne OS-y to jedna z większych atrakcji dla kibiców. Start do OS 3 Wieliczka Rynek nastąpi o godz. 19:00, drugi przejazd – OS 4 planowany jest na 20:30.

W niedzielę 26 marca zaplanowano 6 Odcinków Specjalnych, start do pierwszego przejazdu OS Brzegi odbędzie się o godz. 11:27. Potem załogi zmierzą się z organizowanym po dłuższej przerwie OS Solne Miasto, z widowiskowymi nawrotami wokół wysepek przy kompleksie Solne Miasto oraz pętlą wokół beczki, zlokalizowaną na skrzyżowaniu ulic Klaśnieńskiej, Szpitalnej, Górsko i Daniłowicza. Odcinki Brzegi i Solne Miasto przejeżdżane będą trzykrotnie. Na mecie rajdu pierwsza załoga powinna zameldować się o godz. 14:01. W sumie Odcinki Specjalne Rajdu będą liczyły ok. 35 kilometrów, mamy nadzieję, że w tym roku organizatorów, a przede wszystkim zawodników nie zaskoczą obfite opady śniegu, jak to miało miejsce w zeszłym roku. Apelujemy do mieszkańców Wieliczki oraz wszystkich przyjezdnych, o zwracanie uwagi na zmiany w organizacji ruchu, w szczególności na znaki zakazu zatrzymywania i postoju, które obowiązywać będą w Wieliczce w sobotę i niedzielę.

Załogi klasyfikowane będą w trzech klasach. Klasa 1 to auta wolnossące do 1600 ccm, z napędem na jedną oś, Klasa 2 – powyżej 1600 ccm, z napędem na jedną oś, Klasa 3 – samochody z napędem na obie osie, niezależnie od pojemności silnika.

Podczas rajdu prowadzona jest także klasyfikacja aut historycznych, homologowanych przez FIA ( tu także będzie funkcjonował podział na klasy).


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022