carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-06

#10 Przegląd Tygodnia: 31.03 – 06.04


To już nasz dziesiąty przegląd tygodnia. Zapraszamy do przeczytania skrótu tego co działu się na WieliczkaCity.pl w ciągu ostatnich siedmiu dni.


Poniedziałek 31.03.2014 r.

Tydzień rozpoczął się niestety od tragicznej wiadomości – w Niepołomicach doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginął młody mężczyzna. Oprócz tego informowaliśmy o innych wypadkach – w Kokotowie oraz w Zborczycach gdzie była potrzebna interwencja śmigłowa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tego dnia były u nas również bardziej weselsze informacje. Jak chociażby relacje kolejnego spotkania Mamma Mia czy Smakowitego Czwartku gdzie tym razem główną rolę odegrały pierogi grabskie.

Wtorek 01.04.2014 r.

We wtorek pisaliśmy o wizycie przedstawicieli chińskiego miasta Ningbo w Wieliczce jak i również o nowej rzeźbie, jaka pojawiła się na Rynku Górnym, a konkretnie o popiersiu burmistrza. W tym dniu zamieściliśmy również relację z kolejnego spotkania Z Historią w Kadrze, którego tematem było: „Polak, Węgier, dwa bratanki…”.

Środa 02.04.2014 r.

Dzień ten rozpoczęliśmy od informacji na temat zbliżających się spotkań z cyklu Ilustrowana Muzyką Historia Rocka oraz Aktywni z pasją. Zamieściliśmy również informację o możliwości zapisania dzieci na bezpłatne zajęcie szachowe. Pisaliśmy też o rozpoczynających się IV Dniach Jana Pawła II. Nie mogło też zabraknąć sprostowania do artykułu z poprzedniego dnia dotyczącego pojawienia się popiersia burmistrza na wielickim rynku – to oczywiście był primaaprilisowy żart.

Czwartek 03.04.2014 r.

We czwartek opublikowaliśmy podsumowanie tegorocznych Dni Jana Pawła II w naszej gminie oraz informacje na temat Wielickiego Budżetu Obywatelskiego, a konkretnie kontrowersjach wokół wyników głosowaniu – wszystko wskazuje na to, że sprawą zajmie się prokuratura. Tego dnia pojawiły się również nowe zdjęcia w naszych działach „Na Luzie” oraz „Mistrzowie Parkowania”. Zachęcamy do obejrzenia tych galerii, jest na o popatrzeć zwłaszcza na głupotę kierowców parkujących w Wieliczce swoje samochody.

Piątek 04.04.2014 r.

W piątek pisaliśmy o kolejnym wydaniu multimedialnego czasopisma młodzieży z Wieliczki i okolic – "Tablet-ka”. Zamieściliśmy również relację z kolejnego spotkania Poniedziałkowego Klubu Seniora, podczas którego podróżnik Andrzej Pasławski opowiedział o Londynie – nieznanym szlakiem.

Sobota 05.04.2014 r.

W sobotę można było u nas znaleźć informacje o Weekendzie z Molikiem w wielickiej bibliotece oraz o kolejnym sukcesie zawodniczek z MKS MOS Wieliczka, które bardzo dobrze radzą sobie na Mistrzostwach Polski Juniorek.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021