.


Opublikowano: 2023-01-22

11-letni Nikodem z Wieliczki potrzebuje pomocy – wesprzyj zbiórkę!Wieliczanin i uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce, 11-letni Nikodem walczy z cukrzycą typu 1. W walce tą chorobą potrzebuje naszej pomocy, trwa zbiórka środków na nowoczesną pompę insulinową, która pomoże mu normalnie żyć.


Pod koniec minionych wakacji Nikodem usłyszał diagnozę – cukrzyca typu 2, to wywróciło jego dotychczasowe życie do góry nogami. Choroba ta jest autoimmunologiczna, nieuleczalna, agresywna i podstępna, oraz wymaga stałej insulinoterapii i ciągłej kontroli poziomu glikemii.

Obecnie każdy dzień Nikosia to wyzwanie, to funkcjonowanie z zegarkiem w ręce, aby co 3 godziny zmierzyć poziom cukru, by podać odpowiednią dawkę insuliny, także w nocy. Nikodem niestety przez sen nie czuje wysokiego, a co gorsze niskiego cukru.

Posiadanie pompy pozwoli znacznie ograniczyć liczbę epizodów hipoglikemii oraz umożliwi niebywałą poprawę jakości życia, a przede wszystkim zapewni poczucie bezpieczeństwa szczególnie w sytuacjach, kiedy Nikoś będzie sam. Pompa jest potrzebna by Nikodem po prostu był samodzielny, jak jego rówieśnicy.

Pompa insulinowa Medtronik 780G niestety nie jest refundowana a jej koszt wraz z osprzętem to kwota ponad 26 tys. zł. Dodatkowo koszty konsultacji lekarski to przykładowo 250 zł za wizytę.


W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka na pompę insulinową dla 11-letniego Nikosia z Wieliczki.
Każda, nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie.
Zbiórkę na rzecz Nikosia znajdziecie
tutaj.


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022