carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-02-06

11 lutego rozpocznie się budowa ronda – będą utrudnienia, zobacz nową organizację ruchu


Najbliższa środa 11 lutego to już czwarty termin podany jako rozpoczęcie prac przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Asnyka w Wieliczce. Wygląda jednak na to, że zostało to już w końcu ustalone.


Taki termin zmiany organizacji ruchu zgłosił wykonawca inwestycji firma WĄSBUD sp. z o.o. z Gdowa i taki termin podaje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie . Jak będzie wyglądała zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Asnyka? Na ul. Piłsudskiego ruch może odbywać się wahadłowo natomiast zamknięty będzie odcinek ulicy Asnyka od. ul. Sienkiewicza do ul. Piłsudskiego.

Zmienią się również trasy autobusów 304 i 224. Autobus linii numer 304, nie będzie jeździł przez centrum Wieliczki przez około 8 miesięcy. Pojedzie ulicami Piłsudskiego i Narutowicza i dalej po starej strasie w kierunku Krakowa. Jednak zmiany w kursowaniu autobusów wchodzą w życie wcześniej, bowiem już 9 lutego. Więcej o zmianach tras autobusów pisaliśmy tutaj.

Koszt całej inwestycji czyli zadania p.n. “Przebudowa DW 964 na odcinku ul.Asnyka w Wieliczce wraz z budową rond” to 7.850.000 PLN. Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap rozpoczyna się już w najbliższą środę 11 lutego i dotyczy budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Asnyka. Jeszcze nie wiadomo kiedy rozpocznie się drugi etap tej inwestycji. Jeśli chodzi o rondo tzw. “pod ochronką” tj. na skrzyżowaniu DW 966 i DW 964 (ulice : Asnyka, Słowackiego, Lednicka i Gdowska) Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie oczekuje na decyzję ZRID, która powinna być z początkiem lutego br.

Poniżej po raz kolejny zamieszczamy mapki z zaznaczonymi objazdami. Pierwszy raz opublikowaliśmy je 23 stycznia, kiedy to na dniach miała się rozpocząć budowa ronda. Mapki przedstawiają zarówno pierwszy jak i drugi etap tej inwestycji.


 ETAP 1
 
   ETAP 2
 
     
 (kliknij aby powiększyć)    (kliknij aby powiększyć)

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza