carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-13

#11 Przegląd Tygodnia: 07.04 – 13.04


Kolejny Przegląd Tygodnia na WieliczkaCity.pl – zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi materiałami, jakie opublikowaliśmy na naszej stronie w ciągu ostatniego tygodnia.


Poniedziałek 07.04.2014 r.

Tydzień rozpoczęliśmy od informacji o oszukanym mężczyźnie, któremu podmienili pieniądze na terenie punktu autostradowego w Zakrzowie. Następnie pisaliśmy o kolejnych utrudnieniach drogowych w centrum Wieliczki. Opublikowaliśmy również informacje, że wielicki park linowy – Xtreme Park rozpoczyna sezon 2014 – każdy kto lubi aktywnie spędzać swój wolny czas może już korzystać z tej nowej, wielickiej atrakcji.

Wtorek 08.04.2014 r.

We wtorek pisaliśmy o bezpłatnych szkoleniach oraz kursach zawodowych dla absolwentów. Tego dnia opublikowaliśmy informację o kolejnej wydawałoby się akcji policji i pogotowia „na sygnale” na osiedlu Sienkiewicza.

Środa 09.04.2014 r.

Ten dzień rozpoczęliśmy od informacji kulturalnych. Pojawiła się u nas relacja z ostatniego spotkania Ilustrowanej Muzyka Historii Rocka oraz relacja z Turnieju w Szachach Szybkich jaki odbył się w Janowicach. Zapraszaliśmy również na wernisaż wystawy Art.-Klubu. Tego dnia pojawił się u nas również konkurs w którym do wygrania były bilety wstępu do Xtreme Park w Wieliczce. Pisaliśmy również o Macieju Kurowskim z Wieliczki, który zamierza samotnie przepłynąć Ocean Atlantycki.

Czwartek 10.04.2014 r.

Tego dnia opublikowaliśmy również kilka relacji z wydarzeń kulturalnych. Można było znaleźć u nas relację z kolejnej Familijnej Niedzieli, podczas której tym razem główną rolę grali Muzykanci z Bremy oraz relacje ze spotkań z Agnieszką Frączek, która gościła w wielickiej bibliotece. Zapraszaliśmy również na kolejne Filmowe Poddasze organizowane przez wielicką bibliotekę. Aktywni z Pasją to nowy cykl spotkań organizowany CKiT, tego dnia opublikowaliśmy relację z ostatniego spotkania gdzie była mowa o podróżach na dwóch kółkach. We czwartek można było u nas znaleźć tez informację o pijanym kierowcy, który potrącił 17-latke i uciekł, a w pogoń za nim ruszył inny kierowca. Kontynuowaliśmy również temat Budżetu Obywatelskiego – tym razem była o nim mowa w jednym z programów na TVP Kraków. Do naszej obszernej już galerii wielickich Mistrzów Parkowania, trafił kolejny kierowca.

Piątek 11.04.2014 r.

W piątek zamieściliśmy krótkie podsumowanie oraz zdjęcia z występu kabaretu Neo-Nówka w Wieliczce. Pisaliśmy również o nowym cyklu spotkań w wielickiej bibliotece – Sięgnij po zdrowie z biblioteką. Tego dnia wspomnieliśmy również o nowym wydaniu Pulsu Wieliczki oraz spotkaniu wielkanocnym organizowanym w Szkole Podstawowej w Sierczy. Zamieściliśmy również informacje o piśmie protestacyjnym przeciwko budowie hali produkcyjnej przy ulicy Jasnej w Wieliczce. Na koniec dnia pisaliśmy o wypadku w Biskupicach, w którym skuter najechał na samochodu osobowego. Opisaliśmy również mała niespodziankę nocną dla kierowców. Pisaliśmy też o sporych utrudnieniach w centrum związanych z układaniem asfaltu.

Sobota 12.04.2014 r.

W sobotę pisaliśmy o starcie wielickiej załogi ŚLĘCZKA Motorsport w 42. Rajdzie Świdnickim. Tego dnia wspomnieliśmy również o otwarciu świetlicy środowiskowej wraz z salą gimnastyczną w Podstolicach. Pojawiła się również u nas informacja o śmiertelnym wypadku na autostradzie A4 w okolicy Kokotowa. Telegram wielicki informował o prawdopodobnie końcu utrudnień na ul Goliana i Sienkiewicza - asfalt już jest.

Niedziela 13.04.2014 r.

Opublikowaliśmy wyniki naszego konkursu "Xtreme Park" oraz zapowiedzieliśmy kolejny. Podsumowaliśmy miniony tydzień :)

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021