.
Opublikowano: 2024-03-31

12-latka z Wieliczki kradła kosmetyki ze sklepówW ostatnim czasie policjanci z Wieliczki dostali zgłoszenia o kilkunastu kradzieżach sklepowych dokonywanych przez młodzież. Młodzi ludzie nie są bezkarni, a każda taka sprawa trafia do sądu rodzinnego i nieletnich.


Sklepowe monitoringi często wyłapują sprawców kradzieży nawet po pewnym czasie. Przekonała się o tym nastolatka z Wieliczki. Zapisy z kamer pokazały, że 12-latka chowała pod bluzę i do rękawów bluzy artykuły kosmetyczne, po czym nie płacąc pospiesznie wychodziła ze sklepu. Pracownicy ochrony ujęli 12-latkę, która po raz kolejny próbował wybiec ze sklepu ze ukradzionymi artykułami kosmetycznymi. Nastolatka najwyraźniej nie spodziewała się, że jej próby ukrycia przedmiotów w swojej odzieży są obserwowane na sklepowym monitoringu i doprowadzi to do interwencji Policji.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że 12-letnia dziewczyna w przeciągu kilku dni ukradła artykuły kosmetyczne na ponad 1.800 złotych. Młodzież często nie zdaje sobie sprawy, że ich drobne przewinienia mogą być dostrzeżone i mogą nieść ze sobą przykre następstwa.

Jedna nieodpowiedzialna decyzja czy chwilowy impuls może skutkować przykrymi konsekwencjami, bo każda ujawniona przez pracowników sklepu kradzież jest zgłaszana policjantom.

KPP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022