carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-20

#12 Przegląd Tygodnia: 14.04 – 20.04


To już dwunasty Przegląd Tygodnia na WieliczkaCity.pl – zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi materiałami, jakie opublikowaliśmy na naszej stronie w ciągu ostatnich siedmiu dni.


Poniedziałek 14.04.2014 r.

Tydzień rozpoczęliśmy od informacji na temat Turniej Mini Piłki Nożnej Przedszkolaków w Wieliczce, zgłoszenia są przyjmowane tylko do najbliższego piątku. Pisaliśmy również o zbliżającej się, kolejnej sesji Rady Powiatu Wielickiego oraz zamieściliśmy relację z Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Skrzat 2014”. Tego dnia pojawiła się u nas również zapowiedź kolejnego spotkania z cyklu Mamma Mia. Opublikowaliśmy również relację z II Gminnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych w Wieliczce.

Wtorek 15.04.2014 r.

Wtorek rozpoczęliśmy informacją o zatrzymaniu na ul. Kościuszki kilku młodych mężczyzn, którzy posiadali przy sobie amfetaminę. Kolejnym tematem, jaki poruszaliśmy tego dniach na WieliczkaCity.pl był nowy rozkład jazdy pociągów oraz Acatus Plus czyli nowe pociągi do Wieliczki. We wtorek pisaliśmy również o Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2014 do którego eliminacje powiatowe odbyły się znów w Gdowie. Tego dnia można było u nas również przeczytać o Dniu Otwartym w wielickim kampusie oraz o utrudnieniach w ruchu związanych z budową kanalizacji m.in. na ulicy Asnyka.

Środa 16.04.2014 r.

Środę rozpoczęliśmy od informacji kulturalnych. Pojawiła się zapowiedź Balu Siudych Bab w Lednicy Górnej, możliwości zapisania się na zajęcie KENJUTSU oraz kolejna zapowiedź Widowiska Siuda Baba, które odbywa się co roku w Wielkanocny Poniedziałek przy kościele św. Klemensa w Wieliczce. Opublikowaliśmy również relację z wernisażu Art.-Klubu „Wiosna 2014”. Na koniec dnia pisaliśmy o akcji policjantów z Wydziału Kryminalnego KPP w Wieliczce, podczas której została zlikwidowana plantacja konopi indyjskich pod Wieliczką.

Czwartek 17.04.2014 r.

Czwartek rozpoczęliśmy od zapowiedzi Wieczornicy Lokalnych Poetów czyli kolejnego spotkania słowno-muzycznego. Tego dnia również pojawił się temat narkotyków – pisaliśmy o kolejnych młodych mężczyznach zatrzymanych przez policje, którzy przyznali się, że chwilę przed kontrolą drogową palili marihuanę. Pisaliśmy również o paraliżu na ulicy Sienkiewicza, który powstał na skutek prac związanych z wykonywaniem nawierzchni na skrzyżowaniu Sienkiewicza – Asnyka oraz o poprawie bezpieczeństwa przy Szkole Podstawowej nr 2 – powróciły, bowiem na ulicach wokół szkoły progi zwalniające oraz namalowano pasy na przejściach dla pieszych.

Piątek 18.04.2014 r.

Piątek rozpoczęliśmy od zamieszczenia życzeń Wielkanocnych od wielickiej policji, następnie zapowiedzieliśmy kolejne spotkanie z cyklu Smakowite Czwartki – tym razem daniem głównym będzie Rolada po czarnochowsku. Kolejnym tematem opublikowanym tego dnia na WieliczkaCity.pl było podsumowanie udziału w 42. Rajdzie Świdnickim – KRAUSE przez wielicką załogę Rafała i Grzegorza Ślęczkę. Następnie informowaliśmy o kolejnych spotkaniach z cyklu Miasto Kobiet w którym będzie mowa o Pięciu Smakach w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej oraz Z Historią w Kadrze gdzie będzie mowa o Monte Cassino. Tego dnia uzupełniliśmy również naszą galerię wielickich Mistrzów Parkowania – kolejny kierowca, który środek chodnika uważa za świetny parking. Na koniec dnia redakcja portalu WieliczkaCity.pl złożyła wszystkim swoich czytelnikom życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.