.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-07-06

19-latek znalazł portfel. Pieniądze zabrał, a portfel wrzucił do studzienki – został zatrzymany przez niepołomickich kryminalnych.Dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymał zgłoszenie o przywłaszczeniu zagubionego portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy. Kryminalni zatrzymali 19 -letniego sprawcę przestępstwa oraz odzyskali przywłaszczone mienie.


29 czerwca br. dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymał zgłoszenie o przywłaszczeniu zgubionego portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy. Policjanci referatu kryminalnego, bezpośrednio po przyjęciu zawiadomienia zabezpieczyli monitoring z miejsca, gdzie pokrzywdzonemu wypadł portfel. Podczas przeglądania zapisu monitoringu ze sklepu, przy którym pokrzywdzony zgubił portfel, na nagraniu zauważyli kierowcę pojazdu, który sięga po nie swoją rzecz. Funkcjonariusze, po numerze rejestracyjnym ustalili właściciela pojazdu i niezwłocznie udali się pod jego adres zamieszkania. Na miejscu mundurowi zastali 19-latka i podczas przeszukania pomieszczeń natrafili na banknoty w ilości i nominałach wskazanych przez pokrzywdzonego. Mężczyzna przyznał, że są to pieniądze, które znajdowały się w portfelu który znalazł.

Policjanci ustalili, że portfel wraz z dokumentami został wyrzucony przez sprawcę do studzienki kanalizacyjnej na terenie Niepołomic. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie w studzience kanalizacyjnej rzeczywiście natrafiono na pływający portfel. Policjanci wyłowili go, a w środku znaleźli dowód osobisty i prawo jazdy.

Odzyskane rzeczy wróciły do pokrzywdzonego. Sprawca będzie odpowiadał za przywłaszczenie znalezionego mienia oraz ukrycie dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać. Za te przestępstwa grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek