carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-06-08

#19 Przegląd Tygodnia: 02.06 – 08.06


Jest niedziela. Zakończyliśmy kolejny tydzień zapraszamy na jego podsumowanie. Przedstawiamy #19 Przegląd Tygodnia na WieliczkaCity.pl – Zapoznaj się ze wszystkimi materiałami, jakie opublikowaliśmy na naszej stronie w ostatnim tygodniu.

 
Poniedziałek 02.06.2014 r.

Tydzień rozpoczęliśmy od relacji z 4 edycji Wielickiego Dyktanda, które tym razem odbyło się w Kampusie Wielickim. Następnie pisaliśmy o krakowskiej Paradzie Smoków z udziałem Szkoły Podstawowej ze Śledziejowic. Tego dnia można było u nas również przeczytać o kilku oszustwach internetowych w jeden weekend oraz o kradzieży na stacji benzynowej. Na koniec dnia zamieściliśmy relację z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Cracow Open jaki odbył się w CER Solne Miasto.

Wtorek 03.06.2014 r.

Zamieściliśmy relację z kolejnego spotkania Z Historią Kadrze zatytułowanego „Husaria – nasza duma”. Następnie pisaliśmy o 29. Rajdzie Karkonoskim, w którym brała udział wielicka załoga braci Ślęczka. Pojawiła się u nas również relacją z I Gminnego Turnieju Piłki Nożnej Przedszkolaków – „Mały Mundial”. Tego dnia pisaliśmy również o zbliżających się atrakcjach dla dzieci w wielickiej bibliotece pod nazwą „Biblioteka na Was czeka!”. Również we wtorek zamieściliśmy relację z Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka 2014. Natomiast na koniec dnia zaprezentowaliśmy nasze nowe logo, które po prawie 5 latach istnienia WieliczkaCity,pl postanowiliśmy nieco odświeżyć.

Środa 04.06.2014 r.

Środę rozpoczęliśmy od zamieszczenia relacji z ostatniej Familijnej Niedzieli jaka odbyła się w CKiT w Wieliczce. Tym razem dzieci miały okazję oglądnąć Pana Twardowskiego. Pojawiła się również relacja z Festiwalu Wielickich Artystów jaki odbył się na wielickim rynku. Zapowiedzieliśmy również kolejne
spotkanie z cyklu Ilustrowana Muzyką Historia Rocka - Concert for George Harrison oraz zupełnie nowy cykl spotkań BY ZDROWYM BYĆ. Pierwsze spotkanie dotyczy pszenicy w wyrobach piekarniczych i cukierniczych. Pisaliśmy również o ważnym meczu dla TS Wieliczankajaki miał się odbyć tego samego dnia. Tego dnia wzbogaciliśmy również nasz dział imprezy, zamieszczając tam wiele ciekawych wydarzeń. Wspomnieliśmy również o pozytywnych zmianach przy Trakcie Solnym – za sprawą prac ogrodniczych, które całkowicie zmieniły obliczę niewielkiego placu w centrum miasta.

Czwartek 05.06.2014 r.

Czwartek rozpoczęliśmy od relacji z meczu Wieliczanka – Gdovia II, który drużyna z Wieliczki wygrała. Pisaliśmy również o zbliżającym się kolejnym spotkaniu z cyklu Aktywni z Pasją – tym razem będzie mowa o żeglarstwie. Wieliczanin zamierza samotnie przepłynąć ocean Atlantycki. Zamieściliśmy również film z 29. Rajdu Karkonoskiego w którym udział brała wielicka załoga braci Ślęczka. Tego dnia wspomnieliśmy również o utrudnieniach, jakie znów pojawiły się na skrzyżowaniu Matejki z Dembowskiego związane z pracami przy wielickiej kanalizacji oraz o odnowionym, a raczej odmalowanym budynku dawnego dworca PKP w centrum miasta.

Piątek 06.06.2014 r.

Dzień rozpoczęliśmy od informacji na temat organizowanej kolejnej kwesty tym razem w CER Solne Miasto na rzecz chorej Natalki z Wieliczki, która walczy z rakiem. Następnie opublikowaliśmy mały przewodnik po weekendowych imprezach, a w niedziele czeka nas ich naprawdę sporo. Pisaliśmy również o SUPER rodzicach SUPER nastolatków czyli cyklu spotkań organizowanych przez wielicką bibliotekę – najbliższe z nich już 10 czerwca. Następnie można było u nas przeczytać o zatrzymanym przez policję 19-latku, który m.in. pobił 56-letniego mężczyznę. Zamieściliśmy tego dnia też relację z warsztatów rękodzielniczych „Zrób to sam” jakie odbyły się w wielickiej bibliotece. Na koniec dnia opublikowaliśmy informację o umowie partnerskiej jaką wielicka biblioteka podpisała z Uniwersytetem Jagiellońskim w zakresie prowadzenia projektu „Ucz się u Mistrzów”. Uaktualniliśmy również nasze działy dotyczące wielickich „Mistrzów Parkowania” oraz „Na luzie”.

Niedziela 08.06.2014 r.

Zamieściliśmy na naszej stronie dwie nowe galerie zdjęć. Pierwsza z nich dotyczy 10. Małopolskiego Festiwalu Smaku, który rozpoczął się w tym roku właśnie w Wieliczce, druga natomiast galeria przedstawia zdjęcia z VI Bajkowego Dnia Dziecka jaki również odbył się tego właśnie dnia w Wieliczce.