carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-02-09

#2 Przegląd Tygodnia: 03.02 – 09.02


Jest niedziela, więc czas na podsumowanie minionego tygodnia. Kontynuujemy rozpoczęty tydzień temu nasz nowy cykl, a mianowicie „Przegląd Tygodnia” na WieliczkaCity.pl. Jeśli ktoś w tygodniu nie miał okazji do nas zaglądnąć oto w skrócie co się działo przez ostatnie dni na WieliczkaCity.pl

fot. materiały WieliczkaCity.pl

Działo się jak zawsze sporo, a my o tym wszystkim staraliśmy się informować bieżąco. W minionym tygodniu mieliśmy okazję pisać chociażby o tegorocznej edycji nagrody Perły Powiatu Wielickiego. Mieliśmy kradzieże, wypadki, ale i również sporo wydarzeń kulturalnych. Tak więc zaczynamy przegląd…

Poniedziałek 03.02. 2014 r.

Tydzień rozpoczęliśmy już z samego rana od niestety tragicznej informacji o wypadku śmiertelnym w miejscowości Kunice. Pieszy dostał się pod koła TIRa – poniósł śmierć na miejscu. Tego samego dnia pisaliśmy również o tegorocznych Perłach Powiatu Wielickiego. Na WieliczkaCity.pl można było przeczytać o samym wydarzeniu rozdania tegorocznych Pereł jak i dowiedzieć się czegoś więcej o laureatach 5 edycji. Poniedziałek to również informacja o złodziejach, którzy kradli w wielickich sklepach alkohol, a następnie próbowali go sprzedawać.

Wtorek 04.02. 2014 r.

Wtorek rozpoczęliśmy od informacji o możliwości wzięcia udziału w dofinansowanym projekcie „Angielski w Biznesie” w Wieliczce”. Pisaliśmy również o warsztatach komputerowych dla Seniorów jakie będą się odbywać w wielickiej bibliotece. Zamieściliśmy również relację z kolejnego spotkania „Z Historią w Kadrze” organizowanym przez CKiT. Tym razem tematem spotkania były „Żołnierze Wyklęci”. Tego dnia można było u nas również przeczytać informacje o rekrutacji, jaką prowadzi Niepołomickie Bractwo Rycerskie. Pojawiły się u nas również relację z ostatniej Familijnej Niedzieli, której bohaterką była tym razem Królowa Śniegu oraz o balu karnawałowym, jakie zorganizowały mamy w klubie MAM, który powstał w wielickiej bibliotece.

Środa 05.02. 2014 r.

Dzień ten rozpoczęliśmy od informacji o ukazaniu się drugiego numeru, nowej lokalnej gazety „Puls Wieliczki”. Obecnie mamy okres składania PITów – dlatego też postanowiono w Wieliczce zorganizować szkolenie na ten temat o czym poinformowaliśmy w artykule: „Masz problem z PITem? Przyjdź na szkolenie”, Kontynuując poniekąd temat zeznań podatkowych pisaliśmy o zaledwie kilkuletniej Amelce z Wieliczki, która walczy ze złośliwym guzem mózgu i o której wielokrotnie pisaliśmy, na WieliczkaCity.pl. Leczenie, któremu musi się poddać jest dość drogie, dlatego 1% podatku na pewno bardzo by pomógł jej oraz jej rodzicom w zapewnieniu odpowiedniego leczenia. Tego dnia pisaliśmy też o staraniach Niepołomic w przedłużeniu trasy nocnego autobusu 904 właśnie do Niepołomic. Na koniec informowaliśmy o akcie wandalizmu, który tym razem dotyczył muru wielickiego klasztoru. Młodzi ludzie nie potrafili uszanować nawet obiektu sakralnego niszcząc około 15 metrów muru.

Czwartek 06.02. 2014 r.

W czwartek kontynuowaliśmy temat zniszczonego muru klasztoru publikując informacje, które przekazała nam nadkom. Barbara Zamojska z wielickiej Policji. Informowaliśmy również o reaktywacji Filmowego Poddasza w wielickiej bibliotece zapraszając przy okazji na kolejny seans. Tego dnia można było również przeczytać u nas o turnieju piłkarskim Taxi Cup, który ma się odbyć w Wieliczce oraz o wypadku w Tomaszkowicach w którym zostały uszkodzone trzy pojazdy oraz trzy osoby trafiły do szpitala. Wspomnieliśmy również o otwartym jakiś czas temu na wielickiej poczcie wydzielonym stanowisku do obsługi klienta gdzie z zachowaniem dyskrecji można załatwić swoje sprawy finansowe.

Piątek 07. 02. 2014 r.

Piątek rozpoczęliśmy od informacji o zbliżającym się kolejnym spotkaniu z cyklu „Ilustrowana Muzyką Historia Rocka”, podczas którego tematem przewodnim będzie tym razem The Rolling Stones. Poinformowaliśmy również o ukazaniu się drugiego numeru „Tablet-ki” – nowego multimedialnego czasopisma młodzieży z Wieliczki i okolic. Tego dnia można było również przeczytać u nas relację z dnia gier planszowych, który odbył się w wielickiej bibliotece. Na koniec pisaliśmy o nowej propozycji CKiT w Wieliczce, a mianowicie o nowym cyklu spotkań „Aktywni z pasją”.

Sobota 08. 02. 2014 r.

W sobotę trochę tęskniąc za widokiem Wieliczki pokrytej śniegiem postanowiliśmy przypomnieć jak kilka lat temu wyglądała Wieliczka przysypana białym puchem i to już w listopadzie.


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021