hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2018-04-06

2. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza - Przewodnik Kibica7 i 8 kwietnia na ulicach Wieliczki Brzegów po raz kolejny pojawią się kierowcy i ich samochody rajdowe. Od wielu tygodni na bieżąco informujemy o najważniejszych sprawach związanych z tegorocznym Memoriałem. Postanowiliśmy wszystkie nasze informacje zebrać w jednym miejscu i stworzyć coś w rodzaju przewodnika kibica po Memoriale Kuliga i Bublewicza 2018. W tym miejscu znajdziecie daty, godziny, miejsca, mapy, utrudnienia w ruchu, zmiany w kursowaniu autobusów i wszelkie inne potrzebne informacje osobom wybierającym się na tegoroczny, wielicki rajd.


INFORMACJE OGÓLNE

12. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza będzie odbywał się na czterech trasach. Dwóch w centrum Wieliczki i dwóch w Brzegach. W sobotę 7 kwietnia o godzinie 11:44 kierowcy wystartują w Brzegach na trasie składającej się z trzech os’ów. Trasa liczy 7,31 km. Tego samego dnia, czyli sobota, 7 kwietnia oglądniemy kolejne dwa OS’y. Tym razem w centrum Wieliczki (trasa 1,80km). Start o godzinie 19:00. W niedzielę 8 kwietnia o godzinie 10:53 kierowcy wystartują na odcinku „Wieliczka Solne Miasto”. Do przejechania będą dwa odcinki na trasie liczącej 2,25 km. Zaraz po ukończeniu tej trasy, samochody znów pojadą do Brzegów, aby rywalizować na trasie nazwanej Brzegi Małe (5,01 km). Start „małych brzegów” o godzinie 11:22.

ZAWODNICY – ZOBACZ LISTY ZGŁOSZEŃ

- Termin zgłoszeń upłynął 25 marca. Wpłynęło łącznie 66 zgłoszeń, z czego 34 do PLATINUM 2. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, zaś 24 do MOTUL 1. rundy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a do tego jeszcze dodatkowo 8 załóg, które trasę 1. rundy HRSMP przejadą bez pomiaru czasu – informuje Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego.

- Jesteśmy zadowoleni z tej wysokiej – jak na początek sezonu – frekwencji. Cieszymy się zwłaszcza z zapowiedzianego startu zawodników z krajowej czołówki. W Wieliczce ujrzymy m.in. zwycięzca ubiegłorocznego Memoriału Waldemara Kluzę – mistrza Polski GSMP 2017, Filipa Nivette’a – mistrza Polski RSMP 2017, zwycięzcę Memoriału w 2016 Mateusza Lisowskiego. Będzie sporo załóg z czołówki GSMP i RSMP 2017, na trasie rajdu zobaczymy też zawodnika z Ukrainy Yurija Protasowa. Z kolei do MOTUL 1. rundy HRSMP zgłosiło się wielu czołowych zawodników zeszłorocznej edycji HRSMP – mówi prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor wielickich zawodów, Paweł Owczyński.

Zobacz pełne listy zgłoszeń:

- Lista zgłoszeń do 2. Rajdu Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza
- Lista zgłoszeń do 1. Rundy HRSMP

MAPY TRASAMI PRZEJAZDU

Poniżej zamieszczamy przygotowane przez WieliczkaCity.pl mapy z zaznaczonymi trasami przejazdów.

Mapa 12. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza 2018 – sobota – Brzegi
Mapa 12. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza 2018 – sobota - Wieliczka
Mapa 12.Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza 2018 – niedziela - Wieliczka
Mapa 12. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza 2018 – niedziela - BrzegiUTRUDNIENIA, ZAMKNIĘTE DROGI

7 kwietnia 2018 r. / sobota /

w godzinach 7.00 – 16.00 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego niżej wymienionych ulic i dróg:

- droga w kierunku miejscowości Brzegi od skrzyżowania ulic Kokotowska i Niedzielskich w Śledziejowicach (przy sklepie spożywczym „SZELĄG”) - dojazd tylko dla mieszkańców do posesji
- droga w miejscowości Kokotów od skrzyżowania ulic Kokotowska – Mała Góra do skrzyżowania z ulicą Rowerową (wiadukty)
- droga w miejscowości Kokotów „Brzozowy Zagajnik” zamknięta w obu kierunkach
- droga za wiaduktem w Kokotowie - „Kolonia” wzdłuż rzeki Zabawka w stronę Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej
- dojazd do ronda Światowych Dni Młodzieży 2016 od strony Krakowa i miejscowości Brzegi – zamknięcie przy pętli autobusowej

Impreza ta w dniu 7 kwietnia br. (sobota) w godzinach 16:00-22:00 spowoduje zamknięcie dla ruchu kołowego następujących ulic:

ul. Dembowskiego
ul. Powstania Warszawskiego
ul. Sikorskiego
ul. Zamkowa
Rynek Górny
ul. Batorego
ul. Limanowskiego na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Boża Wola
ul. Seraf
ul. Kilińskiego
ul. Szpunara
ul. Plac Kościuszki
ul. Górsko
ul. Daniłowicza
ul. Klaśnieńska
ul. Moniuszki
ul. Reymonta
ul. Słowackiego od ul. Limanowskiego do ul. Goliana

8 kwietnia 2018 r. / niedziela /

W dniu 8 kwietnia br. (niedziela) w godzinach 7:00-15:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego następujących ulic:

ul. Matejki na całej długości
al. Solidarności
ul. Kościuszki na całej długości
ul. Nowy Świat na części
ul. Jedynaka na części
ul. Janińska na całej długości
ul. Krótka na całej długości
ul. Stroma na całej długości
ul. Daniłowicza
ul. Klaśnieńska

W dniu 8 kwietnia br. (niedziela) w godzinach 8.00 – 16.00 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego niżej wymienionych ulic i dróg:

- droga w kierunku miejscowości Brzegi od skrzyżowania ulic Kokotowska i Niedzielskich w Śledziejowicach (przy sklepie spożywczym „SZELĄG”) - dojazd tylko dla mieszkańców do posesji
- droga za wiaduktem w Kokotowie - „Kolonia” wzdłuż rzeki Zabawka w stronę Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej (dojazd tylko dla mieszkańców do posesji)
- dojazd do ronda Światowych Dni Młodzieży 2016 od strony Krakowa i miejscowości Brzegi – zamknięcie przy pętli autobusowej


W związku z w/w zmianami w ruchu drogowym w dniach 7-8 kwietnia br. na wyżej wymienionych ulicach wprowadza się zakaz zatrzymywania się pod rygorem odholowania pojazdu!

Organizatorzy proszą o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz podporządkowanie się poleceniom Policji, Straży Miejskiej i Służb Porządkowych.

Telefon kontaktowy: 12 278 21 05
Za utrudnienia przepraszamy!

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW

W dniu 7 kwietnia 2018 (sobota), od ok. 16:00 do ostatnich kursów linii 224 i 304 w tym dniu.

224

Na odcinku od pętli Centrum JP II do przystanku Krzyszkowice Os. Szymanowskiego bez zmian, następnie do pętli Wieliczka Kampus w obu kierunkach będzie kursować po tymczasowej trasie objazdowej (jak linia 244): Kościuszki – Krakowska – Narutowicza – Piłsudskiego.

Przystanki NIECZYNNE: Wieliczka Solne Miasto, Wieliczka Sąd, Wieliczka Klaśnieńska, Wieliczka Kopalnia Soli oraz Wieliczka Goliana.

Na trasie objazdowej autobusy będą się zatrzymywać jak linie 204 i 244: Wieliczka CPN oraz Wieliczka Kościół


304

Na odcinku od Dworca Głównego Zachód do przystanku Wieliczka CPN bez zmian, następnie do pętli Wieliczka Kampus będzie kursować (w obu kierunkach) po trasie objazdowej (jak linia 204): Krakowska – Narutowicza – Piłsudskiego.

Przystanki NIECZYNNE: Wieliczka Park, Wieliczka Kopalnia Soli, Wieliczka Rynek oraz Wieliczka Os. Asnyka (w obu kierunkach).

Na trasie objazdowej autobusy będą się zatrzymywać na przystankach jak dla linii 204 i 244: Wieliczka Kościół oraz Wieliczka Cmentarz.


W dniu 8 kwietnia 2018 (niedziela), w godz. od ok. 7:00 do ok. 15:00:

224

Na odcinku od pętli Centrum JP II do przystanku Wieliczka Granica Miasta bez zmian, następnie do pętli Wieliczka Kampus w obu kierunkach będzie kursować po tymczasowej trasie objazdowej (jak linia 204): Krakowska – Narutowicza – Piłsudskiego.


244

Na odcinku od pętli Borek Fał. do przystanku Wieliczka Granica Miasta bez zmian, następnie do przystanku Wieliczka CPN w obu kierunkach będzie kursować jak linia 204 ulicą Krakowską (drogą krajową nr 4) z pominięciem przejazdu przez Krzyszkowice.

Przystanki NIECZYNNE (w obu kierunkach): Krzyszkowice Różana, Krzyszkowice Modrzewiowa, Krzyszkowice Krzyszkowicka, Krzyszkowice Kasztanowa II, Krzyszkowice Kasztanowa I, Krzyszkowice Kościół, Krzyszkowice Os. Szymanowskiego, Wieliczka Solne Miasto, Wieliczka Sąd, Wieliczka Klaśnieńska, Wieliczka Kopalnia Soli oraz Wieliczka Goliana.


Ponadto jeśli chodzi o kursowanie autobusów "kolejowych" to nowy przewoźnik, czyli firma Michalus poinformowała tylko, że w związku z Memoriałem, czyli w dniach od 06.04.2018r. od godz. 12:00 do 08.04.2018r. Autobusowe Linie Dowozowe: B1,R1,D1,S1,G1,G2 odjeżdżać będą z przystanku WIELICZKA – PARK.

WIELICZANIE PRZED 2. RAJDEM MEMORIAŁEM

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatami dwóch wielickich załóg - Filip Stopa i Rafał Ślęczka, którzy wystartują BMW 318 iS oraz Waldemar Kluza i Daniel Stawiarski jadący Forda Fiesta Proto.

Więcej informacji na temat załogi Stopa, Ślęczka znajdziecie tutaj. Tam tez można obejrzeć ich filmik promujący. Natomiast więcej informacji o Kluzie i Stawiarskim znajdziecie tutaj.

RALLY TAXI

Podczas tegorocznego Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza dodatkowe atrakcje będą związane z przejazdami tzw. rally-taxi, które będą wozić po trasie prób sportowych VIP-ów oraz osoby, które zaangażują się w licytacje na cele charytatywne.

W sobotę 7 kwietnia funkcję tej rally-taxi ma pełnić replika Forda Focusa WRC, którym startował Janusz Kulig. W roli kierowców na zmianę wystąpią Michał Bachula (siostrzeniec Janusza, a zarazem kierowca rajdowy, który zaliczył ponad 30 ogólnopolskich rajdów) oraz Piotr Fetela, pochodzący z Powiśla Dąbrowskiego 35-letni kierowca rajdowy z Chicago, uczestnik blisko pół setki rajdów na różnym szczeblu Rally America – poczynając od strefowych mistrzostw na wschodzie oraz w środkowych stanach USA, a kończąc na mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Piotr Fetela jadąc z Dominikiem Jóźwiakiem Fordem Fiesta Proto przed dwoma tygodniami triumfował w 24. Rally in the 100 Acres Wood, drugiej rundzie tegorocznych mistrzostw Rally America.

Z kolei w niedzielę 8 kwietnia w roli rally-taxi pojawi się Volkswagen Polo Proto, zbudowany w Nysie w firmie Pawła Dytki. Funkcję kierowców będą pełnić Piotr Fetela oraz sam Paweł Dytko. Można z cała pewnością stwierdzić, że ich przejazdy będą źródłem sporych emocji nie tylko dla pasażerów wożonych przez Bachulę, Dytkę i Fetelę, ale również dla wielickiej publiczności.   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka