carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-01-13

22. Finał WOŚP 2014 w Wieliczce – podsumowanie


Wczoraj dosłownie całe Centrum Edukacyjno – Rekreacyjne grało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Co się działo? Ile udało się zebrać pieniędzy? Jak to wszystko wyglądało? Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z tego wydarzenia i krótkiego podsumowania całej wielickiej akcji.

22. Finał WOŚP w Wieliczce / fot. WieliczkaCity.pl

Różnego rodzaju atrakcje odbywały się dosłownie w każdej części Solnego Miasta, nie tylko na patio, ale również na hali sportowej, w salach konferencyjnych jak i na parkingu. Mieliśmy m.in. występy dla dzieci, pokazy sztuk walki, występy zespołów regionalnych, degustacje regionalnych potraw, turnieje sportowe – piłka nożna dla dzieci oraz turniej tenisa stołowego. Mnóstwo koncertów, a każdy kolejny gromadził przed scena coraz więcej widzów – powoli tłoczno zaczęło się robić na koncercie Sabiny Jeszki, natomiast zespół FEEL przyciągnął naprawdę spory tłum ludzi. Wielicki 22. Finał WOŚP można było również oglądać na TVP Kraków. Ekipa telewizyjna była obecna w CER Solne Miasto i co jakiś czas na żywo można było zobaczyć, co dzieje się w Wieliczce na antenie TVP Kraków. Na parkingu przed CER nie tylko koncerty się odbywały. Mieliśmy pokaz akcji ratunkowej – strażacy z rozbitego samochodu przy pomocy narzędzi hydraulicznych wyciągali poszkodowanego, po czym przekazali go w ręce służb medycznych. Fani motoryzacji też nie mogli narzekać – mieli okazje przejechać się offroad’owymi samochodami, zaglądnąć do TIRa, wrócić do domu sporych rozmiarów limuzyną czy oglądnąć małe pokazy motocrossu.


.......  Wszystko to w jednym celu, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy, na sprzęt jakże potrzebny w szpitalach. Ile się udało zebrać? Pierwsze wyniki po przeliczeniu zaledwie kilku puszek to 7000 zł. Kolejne informacje po kilku godzinach to już kwota około 30 000 zł. Obecnie szacunkowa kwota zebrana przez Wieliczkę na rzecz WOŚP to blisko 50 tys.zł. - wciąż trwają podsumowania w wielickich sztabach. "Rekord puszki" należy do Antoniego Mlekodaja, który zebrał blisko 1500 zł.

Fotorelacja z 22. Finału WOŚP w Wieliczce - zdjęcia

 

Jednak uwaga, to nie koniec! Przypominamy, że cały czas trwają licytacje na Allegro przedmiotów oferowanych przez Wieliczan. Licytując chociażby rękawice bokserską i zdjęcie Artura Szpilki, zderzak Subaru z autografem Hołowczyca, puchar Janusza Kuliga, czy bluzę Kajetana Kajetanowicza można nadal wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i przyczynić się do podwyższenia wielickiego wyniku. Wymienione przedmioty to tylko niewielka część z tych oferowanych na specjalnych aukcjach WOŚP wystawionych przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Pełną ich listę można znaleźć, na facebook’u CKiTu w tym miejscu lub bezpośrednio na aukcjach WOŚP na Allegro – tutaj.

Jeśli natomiast chodzi o bezpieczeństwo to na terenie powiatu wielickiego policja nie odnotowała żadnego zdarzenia dotyczącego zakłócenia prowadzonych zbiórek na rzecz WOŚP. Nie odnotowano także żadnego zdarzenia kryminalnego na szkodę lub z udziałem wolontariuszy WOŚP. Policja w dniu wczorajszym prowadziła wzmożone działania prewencyjne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wolontariuszom oraz porządku publicznego. Wielicka policja włączyła się w działania WOŚP poprzez dodatkowe służby patrolowe, szkolenia dla wolontariuszy jakie miały miejsce przed Finałem.

Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej fotorelacji z 22. Finału WOŚP 2014 w Wieliczce - zobacz zdjęcia