carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-01-15

24. Finał WOŚP 2016 w Wieliczce - podsumowanie


24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W tym roku przez całą niedzielę, 10 stycznia wspólnie „graliśmy” pod hasłem „Mierzymy wysoko” na rzecz pediatrii i godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.

fot. WieliczkaCity.pl

Serdecznie podziękowania składamy blisko 50 wolontariuszom z naszego sztabu, których od samego rana można było spotkać w różnych zakątkach Wieliczki. Dzięki Waszej hojności i wielkim sercom zebraliśmy rekordową kwotę 30 407, 29 zł (dla porównania w ubiegłym roku było to 21 634,65 zł).
Finał akcji WIELICZKA DLA WOŚP odbył się po raz kolejny w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym SOLNE MIASTO, gdzie od samego rana przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, m. in.: Turniej Halowy Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, degustacje słodkości przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Pawlikowic, Czarnochowic, Grabia i Brzegów, warsztaty florystyczne, warsztaty rękodzieła artystycznego i animacje dla dzieci, pokaz szermierski, występ kabaretu Ryzykanci oraz koncerty muzyków wielickiej sceny muzycznej, podczas których mogliśmy zobaczyć SQL Band, Gospel Voice, Makzeta, Weronikę Kozłowską, Roksanę Sadowską z zespołem, Snoww Dog`a oraz Heart Attack. Jako gość specjalny przez cały dzień towarzyszył nam sam Chuck Norris, który chętnie pozował do zdjęć, a w różnego rodzaju zabawach i konkursach sprawdzał naszą sprawność fizyczną i intelektualną Emotikon wink

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przedmioty podarowane na licytację przez mieszkańców naszego miasta. Wśród nich prawdziwą furorę zrobił uroczy Miś Maurycy, podarowany na rzecz WOŚP przez małą Anielkę, którego udało się zlicytować za kwotę 500 zł (!). Serdeczne podziękowania kierujemy do tych, którzy wsparli nas podczas organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Oddział Miejski PTTK w Wieliczce, Hotel Salin, Bistro FRUGI, Automobil Klub Galicyjski oraz Hotel Lenart. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniała zabawę i za Wasze wielkie serca!

Przypominamy, że w dalszym ciągu możecie brać udział w licytacjach przedmiotów ofiarowanych przez wieliczan i przyjaciół naszego miasta, które odbywają się na stronach http://aukcje.wosp.org.pl

W tym roku po raz kolejny cenne gadżety i trofea przekazali mistrzowie sportowi i zawodnicy sztuk walki. Wszystkie nasze aukcje dostępne są tutaj: http://aukcje.wosp.org.pl/listing…

/CKiT/

Klikając na poniższe odnośniki można obejrzeć naszą relację z 24. Finału WOŚP w Wieliczce. Są to zarówno zdjęcia jak i filmy.

24. Finał WOŚP 2016 w Wieliczce - zdjęcia
24. Finał WOŚP 2016 w Wieliczce - film

Wieliczka na Rajdowo podczas WOŚP 2016 - zdjęcia
Wieliczka na Rajdowo podczas WOŚP 2016 - film

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022