hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-09-14

24h Bieg Górski w Bochni z mocną obsadą z Wieliczki – pobiegną policjanci i pracownicy kopalniJuż wkrótce w Bochni wystartuje „Uzbornia 24h” czyli charytatywny bieg którego organizatorem jest Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium.


Organizator zaplanował trasę, przy pokonaniu której 6-cio osobowe drużyny przez 24 godziny pokonają około 100-200 kilometrową trasę, osiągając w tym czasie 10000 metrów przewyższenia w terenie. Kilometrowa pętla w Parku Rodzinnym Uzbornia, prowadzi w dół i w górę, w większości po ścieżkach, na których biegaczom nieustannie towarzyszyć będzie piach, błoto, wystające konary drzew, skarpy i uskoki. W rywalizacji sportowej wygra ta drużyna, która przebiegnie najdłuższy dystans w ciągu 24 godzin. Każda drużyna wspierana będzie przez Darczyńcę, który za każdy pokonany przez drużynę kilometr, przekaże darowiznę na rzecz wsparcia podopiecznych Fundacji Auxillium. Ten 24h bieg rozpocznie się 18 września o godzinie 11.00 w Parku Rodzinnym Uzbornia – Amfiteatr

Swój udział w tym wydarzeniu mocno zaznaczyła Wieliczka, bowiem dwie wielickie drużyny to policjanci z Wieliczki na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Wieliczce mł. insp. Mirosławem Strachem oraz pracownicy wielickiej kopalni soli wśród których jest również kadra zarządzająca spółką.

Jak możemy przeczytać na profilu organizatora nasze wielickie drużyny to:

Drużyna Kopalni Soli Wieliczka to ekipa składająca się w większość z kadry zarządzającej w spółce. Drużyna skrzyknęła się w związku z celem akcji, to jest pomocą dla niepełnosprawnych dzieci. Biegowo, większość zawodników na razie jest na początkowym etapie rozwoju pasji, ale jak to w Kopalni bywa, drużyna jest bardzo ambitna. A że takie przemieszczanie się góra – dół to dla nich nie pierwszyzna, wszystko może się zdarzyć! W skład drużyny wchodzą: Marek, Damian, Mariusz, Jan, Sławomir i Rafał.

Drużyna Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, która angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne, ale także jest inicjatorem takich akcji jak choćby challenge „Kilometr dla Moniki”. Pomoc drugiemu człowiekowi jest dla nas najważniejsza i to jest dla nas najważniejsza nagroda. Nasze motto to: „Pomagamy i chronimy!”

Wydarzenie to może się odbyć dzięki dofinansowaniu przez: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Powiat Bocheński i Urząd Miasta Bochnia.
   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza