.


Opublikowano: 2019-07-26

27-28 lipca spotkajmy się na Campus Misericordiae w Brzegach27 lipca (sobota) po raz kolejny zapraszamy na Campus Misericordiae w Wieliczce – Brzegach. Nasze modlitewne czuwanie w trzecią już rocznicę ŚDM rozpoczniemy od Mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach o godz. 19.00, a następnie tradycyjnie pielgrzymką wraz z przewodniczącą nam figurą Matki Bożej Loreto przejdziemy na Campus Misericordiae. Zachęcamy do dołączenia na szlak pielgrzymkowy!


Około godziny 21.00 rozpocznie się Koncert Uwielbienia w wykonaniu zespołu Play&Pray oraz Chóru Gospel Voice. Tego samego wieczoru odprawiona zostanie Droga Krzyżowa. Dopełnieniem sobotniego wieczoru będzie zapalenie świec – symbolicznego Płomienia dla Młodych z wszystkich kontynentów świata jako podziękowanie za to, że 3 lata temu byli razem z nami i symboliczny znak pokoju i jedności.

W niedzielę (28 lipca) ok. godziny 17.45 rozpoczniemy na scenie plenerowej Festival „Poznajemy Kulturę Europy” z udziałem zespołów z Polski i Grecji :
- "Cretan Association Of Nea Smyrni"
- "Mietniowiacy"
- "Raciborsko"
- "Sułkowianie".

O godz. 19.00 odprawiona zostanie uroczysta Mszą świętą na Campus Misericordiae w Brzegach (msza polowa) z oprawą muzyczną Solnego Uwielbienia. Po zakończonej Eucharystii, ok. godz. 20:00, odbędzie się koncert największej kapeli góralskiej w Polsce "Mała Armia Janosika".

Campus Misericordiae Wieliczka – Brzegi - historia tego miejsca rozpoczęła się trzy lata temu pod koniec lipca, kiedy to Papież Franciszek w tym miejscu spotkał się z młodzieżą całego świata. Campus Misericordiae stał się gościnna ziemią dla ponad dwóch i pół miliona pielgrzymów z całego świata. W sobotni wieczór (30 lipca 2016 r.) zgromadzonych młodych ludzi połączyła wspólna modlitwa i śpiew, która nie ustały przez całą noc. 31 lipca 2016 r. Papież Franciszek powrócił na Brzegi, by poświęcić Dom Miłosierdzia oraz Centrum Caritas Chleb Miłosierdzia i odprawił Mszę Świętą Posłania.

Obecnie trwa rozbudowa *strefy społecznej Campus Misericordiae*, tuż obok Ronda Światowych Dni Młodzieży powstał *Park*, którego sercem jest *kopia Bramy Miłosierdzia* przez którą przeszedł Papież Franciszek z młodymi z całego świata rozpoczynając nocne czuwanie 30 lipca 2016 roku. Brama Miłosierdzia stanęła w tym miejscu jako symbol przyjaźni i pokoju między narodami świata. Wszyscy pamiętamy ten niezwykły moment przejścia Papieża Franciszka z młodymi ze wszystkich kontynentów przez Bramę Miłosierdzia. Obraz ten powraca stale w naszej pamięci i zostanie utrwalony w symbolicznej bramie. Wokół niej *na Polach Miłosierdzia powstały drogi, tworzące zarys płomienia* – symbolizującego niegasnący płomień Miłosierdzia Bożego. Aranżacja przestrzeni wzdłuż Traktu Papieża Franciszka ma bardzo symboliczny wymiar i świadczy o ważnych, dziejowych wydarzeniach, które miały miejsce na Brzegach w 2016 roku.

Obecnie prowadzone są też prace budowlane przy powstającym obok Domu Miłosierdzia - Domu dla Młodych. Budynek zaprojektowano jako miejsce informacyjno-wspomnieniowe o ŚDM 2016, powstał w odpowiedzi na licznie przybywające grupy pielgrzymkowe, które chciałyby w tym miejscu spotkać
się i zatrzymać.
UMiG Wieliczka
 27-28 lipca spotkajmy się na Campus Misericordiae w Brzegach - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022