hyundai


.mazda

Opublikowano: 2022-05-05

3 MajaPracownicy Kopalni Soli „Wieliczka” uczestniczyli w wielickich obchodach 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele p.w. św. Klemensa. Po modlitwie uczestnicy patriotycznego święta, w asyście górniczej orkiestry, przeszli pod pomnik upamiętniający poległych za Ojczyznę wieliczan.


Ustawa Rządowa z dnia 3 maja 1791 roku była drugą na świecie (po USA) i pierwszą w Europie konstytucją. Unowocześniała i demokratyzowała ustrój Polski, dając nadzieję na odbudowę kraju nadszarpniętego pierwszym rozbiorem (1772). W preambule dokumentu napisano: dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha niniejszą konstytucję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy, dopóki by naród w czasie, prawem przepisanym, wyraźną wolą swoją nie uznał potrzeby odmienienia w niej jakiego artykułu.3 Maja - zobacz zdjęcia


   


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021