carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-09-19

30 lat MKS MOS Wieliczka


Zarząd Stowarzyszenia Międzyszkolny Klub Sportowy przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce zorganizował 16 IX 2015 r. w Parku Linowym w Podstolicach wspólne spotkanie z trenerami, zawodniczkami, zawodnikami i Ich rodzinami z okazji 30 lecia Klubu.

fot. Katarzyna Jędral Photo

Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Komunalnych Piotr Ptak przekazał Pani Prezes Zarządu MKS MOS Wieliczka Grażynie Borewicz kwiaty i życzenia burmistrza Artura Kozioła.Grażyna Borewicz podziękowała inspektorom Jolancie Boduch i Dorocie Wójcikiewicz za wzorową współpracę przy rozliczaniu dotacji Powiatu Wielickiego i Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka na działalność MKS MOS. Prezes Powiatowego Parku Rozwoju Sp. z o.o. Michał Roehlich otrzymał podziękowania za udostępnianie obiektów sportowych w Kampusie Wielickim.Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Grzegorz Siemieniec oraz trenerzy Andrzej Irlik, Jerzy Janeczek, Jan Mazur, Artur Stryszowski, Mikołaj Wojtyczka, Grzegorz Stareńczak gratulowali dzieciom i rodzicom, przypominając największe sukcesy sportowe. Podkreślali również sukcesy wychowawcze w pracy z młodzieżą i duże zaangażowanie rodziców.Zawodniczki i zawodnicy MKS MOS sprawdzali swoje umiejętności w Parku Linowym, strzelali z broni pneumatycznej i łuku, grali w piłkę nożną, zabawiali się w sumo. Nie zabrakło kiełbasek z grilla, wielopokoleniowych rozmów, przyjaznej atmosfery. W spotkaniu wzięło udział ponad 150 osób. Jerzy Cholewa wspomniał, że MKS MOS Wieliczka powstał 25 II 1985 r. Zebranie założycielskie odbyło się w SP 4 Wieliczka. Pierwszy Zarząd działał w składzie Stanisław Smoter ( Przewodniczący Zarządu),Anna Miernik, Grażyna Baran, Teresa Strojny, Jerzy Cholewa, Stanisław Kowal, Witold Wojtecki, Stanisław Gąsienica. W Klubie działały sekcje tenisa stołowego, piłki ręcznej, kolarstwa, siatkówki, szachów, lekkoatletyki. Obecnie w klubie działa sekcja szachowa i siatkówki kobiet. Obie odnoszą sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Multimedalista Jan Krzysztof Duda 15 IX 2015 zdobył w Rosji tytuł szachowego wicemistrza świata do lat 20. Z okazji jubileuszu w dniach 12-13 IX 2015 r. Klub zorganizował w Kampusie Wielickim, salach gimnastycznych SP 2 i Gimnazjum XXII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt „Wieliczka 2015” z udziałem 270 zawodniczek z 16 klubów siatkarskich Polski. Zawodniczki MKS MOS Wieliczka wygrały turniej juniorek i mini siatkówki „trójek” a w kategorii młodziczek zajęły II miejsce.

30 lat MKS MOS Wieliczka - zobacz zdjęcia

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka